Zvýšená plat za ženskou práci


Vydáno: 22.11.2017

Nedávné rozhodnutí českého ministerstva financí ocení české ženy, protože o nich hovoří o zvýšení platů. K dnešnímu dni je platba za práci žen o 20 procent nižší než u mužů. Dříve tato diskriminace způsobila velké rozhořčení žen. Obrovská mezera ve výši mzdy dále vede ke stejné rozdílu ve výši vyplácení důchodů.

Ministerstvo financí České republiky zahájilo boj proti diskriminačním faktorům, které porušují práva žen. Aby mohla sledovat a analyzovat platy mužského a ženského kontingentu, získala vláda právo na specializovaný program ze Švýcarska a přizpůsobila ji českým normám. Tento software bude implementován ve všech podnicích s více než 50 zaměstnanci. Podstatou programu je tato skutečnost: ve své databázi jsou zadávány údaje o každém zaměstnance a pomocí umělé inteligence jsou informace vyhodnocovány a porovnávány. Je známo, že k výsledkům budou mít přístup pouze vysoce postavené vládní úředníci. Informace nebudou zveřejněny.

V současné době probíhá experimentální analýza platů 30 státních organizací a obchodních společností.

Prognóza růstu výplaty práce ženám povzbudila české ženy a zahraniční pracovníky. V tomto ohledu se předpokládá, že bude docházet k výraznému nárůstu emigrantů, čímž se sníží nedostatek pracovníků v zemi. Nedostatek pracovních sil je již dlouho zaznamenán téměř u všech podniků v České republice.