Zuno Bank otočí podnikání v České republice a na Slovensku


Vydáno: 07.10.2016 | Aktualizace: 08.10.2016

Dne 21. října Zuno Bank v České republice a Slovensko už nebude získat nové zákazníky a všechny stávající účty budou převedeny do Raiffeisenbank české a slovenské Tatra banky.

Rakouská bankovní skupina Raiffeisen Bank International, která vlastní ZUNO Bank, rozhodla se vrátit obchodní mládí on-line banku v České republice a na Slovensku. Dne 21. října Zuno Bank již nebude přijímat nové zákazníky, ale stávající účty začne převádět do Raiffeisenbank české a slovenské Tatra banky.
Obecně lze říci, že proces koagulace obchodní ZUNO Bank vypočtena tak, aby být dokončen v první polovině roku 2017. Celkové bankovní služby v obou zemích se používá asi 266.000. Člověka, ale žádná akce, dokud nepotřebují, zdůraznil v ZUNO.
V poslední době se skupina Raiffeisen Bank International se snaží co nejvíce zjednodušit strukturu a opustit neziskové podnikání. Zuno Bank v České republice byl dán do prodeje na dlouhou dobu, ale nebyl nalezen kupec.
Nejblíže se vypořádat Zuno Bank byla v loňském roce, kdy se ochota ke koupi úvěrovou instituci uvedené skupiny ABH Holdings, představenstvo který zahrnuje ruský podnikatel a bankéř Michail Fridman o "Alfa-Bank". Později se však, že dohoda z neznámých důvodů selhala.
Online banka Zuno se objevily na Slovensku v roce 2010 v České republice - v roce 2011. Do konce srpna letošního roku se počet pracovníků v obou zemích bylo asi 200 lidí. Objem vkladů v Zuno Bank za období činily 22 miliard SEK, úvěry - 2,3 miliardy kroons.
Český úřad Zuno Bank loni skončilo ztrátou ve výši 151 milionů korunách v roce 2014. ztrát činil 216 milionů korun.