Změny ve zdanění, společnost s ručením omezeným - společnost s ručením omezeným (s.r.o.)


Změny ve zdanění, společnost s ručením omezeným - společnost s ručením omezeným (s.r.o.)

2017 se setkala s několika dramatickými změnami majitelů omezeným ručením s.r.o. (Společnost s ručením omezeným). Připomeňme, že s.r.o. je nejběžnější forma podnikání v České republice.

zlevněné jízdné

 

Tyto změny byly především daň z přidané hodnoty DPH (DPH), což je hlavním zdrojem příjmů českého státu. Novinkou zákona v roce 2017 byl druhý snížená sazba DPH ve výši 10%, který se vztahuje na následující produkty: léků potřebných dětská výživa, knihy a hudební noty. V loňském roce pouze jeden jednal sníženou sazbu DPH ve výši 15%, což distribuované potraviny, léky, kanalizaci a vodovod, topení, městskou dopravu a knihy.

Od 1. ledna 2017 změny některých pravidel prostoru pro poskytování telekomunikačních služeb, provozování rozhlasového a televizního vysílání, elektronických služeb v rámci EU. V tomto ohledu budou podléhat DPH a tyto služby poskytované v zemi příjemce - koncových uživatelů služeb. Změny spojené s místem placení daně: Společnosti od poskytovatelů v EU mimo EU, které poskytují některé z výše uvedených služeb, a jejichž zákazníci jsou koncoví uživatelé (obyvatelé) členských států jsou povinni platit DPH na služby v zemi příjemce - koncový uživatel.

 

Aby bylo možné vyhnout se povinnost registrace k DPH v každé zemi příjemce služeb nezbytných pro zajištění daňové přiznání a zaplatit daň. Můžete dobrovolně zaregistrovat ve zvláštním režimu - prostřednictvím daňového portálu státu - a podávat daňová přiznání, placení daní na všechny služby, které zahrnují tento režim.

Jediný způsob, jak odpovědnost

Změny ve zdanění s.r.o. týkající se způsobu vydání elektronického boxu společnosti. Od ledna 2017 právnické a fyzické osoby, které se musí podat daňové přiznání a další požadované oznámení s IRS pouze elektronicky, od té oficiálně registrovaného e-mailové adresy používají tyto boxy. Společnost, stejně jako individuální podnikatel, který za předpokladu, že zprávu v papírové podobě, budou moci používat elektronický box, riskují pokutu 200 korun.

Omlouvám se za zpoždění přijata

Další změna týkající se právnických osob je možnost "odpuštění" sankcí vydaných daňového oddělení za zpoždění při podání daňového přiznání. Osvobození od placení sankcí může být poskytnuta na individuálním základě na žádost poplatníka. Tato funkce však není automatická - pro podání takové žádosti musí splňovat určitá kritéria stanovená daňového oddělení.