Změny ve městě začínají novým mottem


Vydáno: 29.01.2018 | Aktualizace: 29.01.2018

Nedávno se orgány Olomouce rozhodly zahájit program, který by vedl k významnému zlepšení kvality života lidí žijících v tomto městě. V rámci této akce byla vyhlášena soutěž o nejlepší slogan, který se stane hlavním mottem města a bude nejlépe charakterizovat jeho životní styl a hlavní koncept.

Soutěž o sloganu byla oznámena kvůli novému strategickému plánu, který se projevil již dávno.
Městská rada obdržel řadu návrhů od obyvatel města, kteří nabízejí všechny druhy frází, citací a aforismů.

První místo bylo uděleno muži, který navrhl používat slogan jedné z nejvýznačnějších univerzit státu jako hlavního sloganu města, který se nachází ve městě Olomouc. Tato fráze je vypůjčena z řecké mytologie a přeložena jako "Duch místa". Slogan bude s největší pravděpodobností použit na turistických brožurách, prezentačních materiálech a historických publikacích, které vyprávějí o životě města Olomouce.


Vítěz soutěže jako cena získal každoroční předplatné návštěvy zoologické zahrady a knihu o historii města. Slogan, který získal druhé místo, zní jako "Olomouc ví, jak žít" a třetí místo šlo na výraz "Olomouc je bohatý na památky, ale je to jen začátek".


Z tisíců možností, provize šesti lidí zpočátku vybrala 180 možností a teprve poté se zastavila na vítězích.
K dnešnímu dni však oficiální schválení sloganu dosud nedošlo, takže městské úřady říkají, že v tuto chvíli jsou připraveni slyšet názor obyvatel o novém městském mottu. Každý může vyjádřit své přání nebo námitky písemně.

Zástupci městské rady jsou však přesvědčeni, že v blízké budoucnosti se toto heslo stane vlastní a rozšíří se. Nabízejí také další inovace tímto způsobem. Již dnes se vyvíjejí další soutěže, které se týkají života města, a naléhají na občany, aby nestrachovali stranou, ale aktivně se účastní.