"Zlatý" tržní


Vydáno: 23.12.2016

Zlato - jeden z nejdůležitějších nástrojů výměny ve světě. Cena zlata odráží nejen dynamiku drahého kovu, ale je pouze orientační nástroj sentiment na finančních trzích. V poslední době citoval zlato a poptávka po ní se dramaticky zvýšila, a to především díky bezprecedentnímu poklesu v čínském akciovém trhu a turbulence na trhu s ropou.

Za těchto okolností, investoři a běžní občané se stále více obracejí ke zlatu jako ochranný aktivum zmizí, když důvěra v papírové peníze.

příběh

Náklady na zlato zaznamenalo v průběhu posledních vzestupy a pády půl století. Globální přerozdělování na trhu drahých kovů se začaly před více než třemi desítkami let po zrušení zlatého standardu. Během této doby se cena zvýšila o více než 3000%.

Zvažují fluktuace "zlato" cen, od roku 2001, můžeme poznamenat, stabilní nárůst své hodnoty, a to i během globální finanční krize 2008-2012. Maximální historická hodnota na tomto trhu bylo poznamenáno v září 2011, kdy cena kovu dosáhla vrcholu na 1921.17 dolarů za unci.

2015 nebyl o nic méně bohatý na události. Během prvních dvou měsíců se ceny zvýšily o více než 8% a "praštil" značku 1300 $ za unci, ale na podzim by klesl na nejnižší úroveň za posledních šest let. Čekání tuhost měnové politiky Federálního rezervního systému bylo hlavním důvodem pro posílení "medvěd" cit k drahého kovu. Po rozhodnutí Fedu nevznášet klíčové cen výpůjční sazbu zlatých stabilizovaly, mimo jiné v důsledku geopolitického napětí.

C v lednu 2016 z drahého kovu opět zamířil ke zvýšení. Stabilizace trhu s ropou mají tendenci vyvíjet tlak na zlato, což snižuje poptávku po jeho zakoupení jako bezpečné aktivum. Nicméně, volatilita na globálních trzích na začátku roku vedl ke zvýšení své ceny o 14%.

Jako ze dne 18. března, ale cena zlata na Newyorské burzy Comex dosáhly na 1255.7 dolarů za trojskou unci, což je nárůst oproti obchodní seance na 10,9 dolarů, neboli 0,9%. Podpora kov dal slabého dolaru, díky němuž je denominován zlato levnější pro držitele jiných měn.

věčný hodnota

I přes současné výkyvy, žlutý kov zůstává bezpečný a jedinečným nástrojem akumulace a zisk. Samozřejmě, že nejlepší úspory uloženy v různých aktiv - takže můžete dosáhnout nejvíce kompetentní a ziskové programy řídit jejich kapitál.

Je třeba vzít zlato v investičním portfoliu je jedním z hlavních míst, protože to napomáhá distribuovat rizika. Také je univerzální vysoce likvidní měna, která je stejně vysoce ceněný po celém světě.

Nejvíce zřejmý způsob, jak koupit drahých kovů - kupní pruty. Stát se majitelem fyzického zlata, investor se vyhne riziku úpadku finančních institucí a ztráty stability finančního systému. Nevýhodou může být zcela závislé na cenách zlatem na komoditních burzách.

Dalším způsobem, jak investovat do zlata - nákup mincí, které jsou rozděleny do investic a memorabilia (sběratelskou) mince. Investiční mince - mince z drahých kovů emitovaných centrálními bankami a jsou určeny především pro investice a vytváření osobních úspor fond (hromadění) populace.

Sběratelské mince do oběhu v malých nákladech na památku události. Jejich cena se skládá z řady složek: návrhu a způsobu výroby, kovu, ze kterého jsou vyrobeny, a krevní oběh. Jedná se o investici nejen staří numismatické rarity, ale také moderní mince.

Při pohledu do budoucnosti

Když už mluvíme o tom, co čeká zlato v roce 2017, odborníci nepřijdou společně v jedné myšlence. Předpovědi analýzy předních účastníků na trhu drahých kovů naznačuje, že v průběhu roku může být na mírný nárůst cenových trendů při zachování současné makroekonomické parametry.

Průměrné roční náklady na kovu, ale odhaduje se na 1.220 dolarů / unci. Ale většina analytiků věří, že po korekci na trhu v roce 2016 a jeho stabilizace v letech 2017-2018 lze očekávat nástup období dynamického růstu cen v letech 2020 až úrovně 1900-2000 dolarů za unci.

"Existuje několik objektivní důvody, že ceny zlata poroste. Za prvé, poptávka se neustále zvyšuje letectví, automobilový průmysl a šperky průmyslu. A ze všeho nejvíc - v asijských zemích. Dalším argumentem ve prospěch zlata - krize riziko spojené s účinky úvěrový boom v Číně. 

Během posledních šesti měsíců, obavy z neprůhledného čínského hospodářství dvakrát vedl k vážným poklesům akciových trzích, "- říká analytik Jiří Korda.

V tomto ohledu, obchodní ředitel České mincovny Aleš BRIX je přesvědčen, že je to vhodná doba pro nákup drahých kovů. Souhlasím s ním ekonomem Kamil kříže, která konstatuje, že zlatem v současném prostředí je "klidný přístav" pro investory, kteří uvažují o dlouhodobém horizontu.

Dokonce i finančník George Soros na konferenci na začátku března v Sri Lanka řekl, že současná situace připomíná ho z té, která panovala na počátku minulého krize v roce 2008. Vzhledem k tomu, známý investor radí kolegy, aby postupovali opatrně a věnovat pozornost ke zlatu, jehož hodnota během krize let 2008-2011 se více než zdvojnásobil.

Všimněte si, že na nákup zlatých mincí nebo drahými kovy stačí mít přístup k Internetu. Oficiální web České mincovny (ceskamincovna.cz) pro objednání není ani nutné projít registraci. Produkty v hodnotě 30 tisíc eur zaplatí kreditní kartou nebo bankovním převodem. Tato kupní cena zůstává stejná jako tomu bylo v den objednávky. Investiční zlato je možné zakoupit v prodejním centru České mincovny.

Pro informaci:

Česká mincovna je známý pro svou dlouhou tradici ražbě mincí. Od roku 1994 se instituce dělal všechny stříbrné a zlaté mince v České republice a od roku 1996 CHMD vyrábí všechny mince, které jsou v oběhu v České národní banky. Česká mincovna se také zabývá osobními ražení mincí a zlatých prutů.