Zkrocení indického automobilového trhu


Vydáno: 13.07.2018 | Aktualizace: 12.07.2018

Produkty českého automobilového průmyslu úspěšně získaly důvěru v mnoho evropských zemí. Automobily značky Škoda Auto jsou konkurenceschopné a spolehlivé, proto více a více spotřebitelů dává přednost provozu tohoto typu dopravy. Nedávno představitelé vedení automobilového průmyslu oznámili svůj záměr dosáhnout nové úrovně a představit své výrobky v některých zemích, které dodnes používaly vozy Škoda Auto poměrně úzce. Prvním stavem, kterým je automobilový průmysl ČR orientován, je Indie. V této zemi se automobilový průmysl rychle rozvíjí, takže vláda Concern plánuje vytvořit podnik v Indii, aby vyráběl moderní automobily, které by mohly naplnit indický trh a získat velkou zákaznickou základnu. Bylo známo, že tato společnost je již na počátku a podle předběžných odhadů by měla být dokončena do pěti let.

Česká automobilka značky Škoda

Česká automobilka značky Škoda oznámila svůj záměr přidělit přibližně jednu miliardu eur na vývoj automobilového koncernu v Indii a schopnost vyrábět moderní vysoce kvalitní vozidla splňující mezinárodní požadavky a bezpečnostní normy.

V současné době má Škoda Auto již v Indii prodej automobilů, ale tato částka je minimální. V loňském roce koupil indický kupující pouze asi 17 000 vozů, což je velmi minimální. Po výstavbě automobilky by se Indie měla stát čtvrtým největším trhem pro prodej automobilových výrobků Škoda Auto. V současnosti jsou v tomto segmentu přední země Spojené státy americké, Japonsko a Čína.

Zástupci automobilové společnosti také uvedli, že současná doba je nejúspěšnějším obdobím pro realizaci plánu, a proto bude možné realizovat plány a zkrotit indický trh české automobilové společnosti bez jakýchkoli pochybností. Žádná z českých firem se však této příležitosti nevyužila.