Získání hypotéky v České republice v otázkách a odpovědích.


Vydáno: 31.08.2016

Chcete-li dát hypotéku? Jak celý postup? Zjistili jsme odpovědi na otázky na téma hypotečních úvěrů.

Jsme proviryly studie hypotečního trhu v České republice, mluvil s odborníky v oboru a také pro čtenáře užitečné vodítko k hypotečních úvěrů.

Chcete-li dát hypotéku? Jak celý postup?
V současné době jsou banky ochotny poskytnout hypoteční úvěry všem příchozím s dostatečným příjmem a dobrou úvěrovou historií. Kromě toho banka nezáleží na tom, kdo to se odkazuje na úvěr - Češi, občané EU nebo našich bývalých spoluobčanů.
Jedna věc je zcela logický stav, který čerpat věřitele pozornost - ve které zemi má příjmy klienta. V případě, že finanční prostředky pravidelně přicházejí ke klientovi v České republice, nejsou tam žádné překážky pro vydávání hypoteční banka vidí. Harder je tomu v případě občanů třetích zemí, včetně členských států bývalého Sovětského svazu (kromě pobaltských států) - v tomto případě, že úvěrová instituce má zájem o právní status řešit. V přítomnosti cizinců trvalého pobytu, oficiální příjem v České republice a dobrou úvěrovou historií vůbec žádný problém. Nebuďte obtíže a pro žadatele s příjmy doma, ale v tomto případě banka, kromě bankovních výpisů, bude vyžadovat potvrzení od finančního úřadu. To znamená, jednoduše řečeno, legalizován příjmy bank neberou v úvahu.
Naše finanční poradce řekl, že všichni cizinci s trvalým pobytem v České republice dávají hypotéky bez problémů:
"Se všemi 16 hypoteční banky působící v České republice, pouze jedna nedává hypotéku pro cizince s trvalým pobytem - Oberbank".
Celý postup Nákup na úvěr je obvykle dva až šest měsíců, v závislosti na složitosti případu. Nicméně většina z čas potřebný k hledání vhodné nemovitosti a přečíst bankovní výpisy z hypotečního - někteří zákazníci mohou očekávat řešení úvěrové konzultace šest měsíců.
V úvěrových konzultace zahrnuje několik odborníků z různých oblastí - znalců v oblasti realit, právníci, zaměstnanců a dalších rizikových skupin. Je rozhodnuto na základě stanoviska každého z těchto jedinců, a pokud jeden z nich dal dobře - banka odmítne vydat hypotéku.
Stadartna schéma koupi bytu na hypotéku se skládá z následujících kroků:
- Dohoda výhrada vlastnictví;
- Dohoda o budoucí koupi nemovitosti;
- Žádost o bankovní úvěr;
- Odhad;
- Schválení úvěru;
- Podpis smlouvy o úvěru;
- Podpis smlouvy;
- Podání zástavní smlouvy inventury;
- Předložení smlouvy o inventuře a nákupu;
- Realizace plánovaných podmínek pro banku
- Využití úvěru na základě smlouvy (převod finančních prostředků ve prospěch notáře, agentury, bankovní nebo broker);
- Po zaznamenání ve vlastnictví zásob notáře nebo zprostředkovatel vyplácí peníze prodávajícímu a přenáší daň z nemovitosti ve finančním úřadem.