Zbavit se po splatnosti úvěrů, konkurzní výhody pro klienty bank


Vydáno: 06.10.2016 | Aktualizace: 06.10.2016

V případě, že dlužník není schopen platit včas svůj kredit, je snadné předvídat, jak se bude akce dále rozvíjet kolem příběhu, po bankovních úvěrů nedoplatků obrovské množství pokut nebo sankcí, dá dlužníka k soudu a nucené dosáhnout shromažďování finančních prostředků prostřednictvím prodeje majetku nebo odečtení měsíčního příjmu, které mohou být prováděny i v příštích letech. Ale dnes, rozsah úvěrových problémů obyvatel České republiky se stal tak hrozit, že přímá účast na stabilizaci situace rozhodla přijmout zákonodárce vyvinula návrh zákona o úpadku fyzických osob, které vstoupí v platnost dne 1. listopadu 2016 (původně to mělo konat ne dříve než 1. ledna 2017 rok, ale vzhledem k vysokým zakredytovanistyu občanům a růstu špatných úvěrů, bylo rozhodnuto přistoupit k okamžiku jeho vstupu v platnost).

K úpadku, dlužník musí mít celkový dluh vůči věřiteli v hodnotě nejméně 500 tisíc. Kč a zpoždění závazky po dobu nejméně 3 měsíců. V tomto případě lze očekávat, že získat takové postavení mohou majitelé absolutně veškerých úvěrů (hypotéky, půjčky na auta, hotovostní půjčky nebo úvěry karta), jestliže množství prodlení, který by splňoval požadavky zákona (například, je jasné, že aby se stal v konkurzu nemůže být dlužník, který má kreditní kartu s limitem 20 tisíc. euro) a nemohou provést požadované platby na čas. Zároveň, a to navzdory skepsi mnoho dlužníků tohoto zákona, o úpadku - je to mnohem levnější než tradiční donucovací řízení, během kterého dlužník přijde o všechno panství, a v některých případech stále dluží určité množství v bance, jestliže výnosy z tržby z fondů nestačí pokrýt celou povinnost dluhu.

Hlavní výhodou bankrotu - možnost uložit své vlastní domy, které není možné v shromažďování finančních prostředků zahrnujících exekutoři (výjimka - kolaterál majetek). Tak, podle norem zákona, pokud dlužník nemá žádnou jinou alternativu pro bydlení, nikdo nemá právo vzít zbavil jediného bytu či domu, který se však obavy, a další osobní věci a dokonce i nástroje nebo zařízení k provádění odborné činnosti. Takže pokud máte stále dlužníků bank byly nuceny kopírovat, prodávat nebo darovat své domovy, aby byl chráněn před prodejem pohledávky ve veřejné dražbě, bankrot eliminuje tyto zbytečné nepříjemnosti a dodatečné náklady.

Na druhou stranu, bankrot není částka zvyšuje dluhu, ke kterému tak často stěžují dlužníky poté, co dlužník obdrží takové postavení, věřitel zastaví nabíjení úroky z prodlení. Ale tato částka je konečná a nepodléhá dalšímu přezkoumání a přepočet.

Další výhodou stavu zkrachovalé - možnost jednou provždy vypořádat s jejich dluhu, který není možné s exekučním řízení, a to i poté, co zákonných postupů dlužník zůstává nesplaceného dluhu je odepsán a předmětem dalšího povinnost je splněna, bez ohledu na jaká část dluhu z úvěru byla skutečně vrácena. V souladu s tím spotřebitel nemá mnoho let "podíl" s věřitelem jejich příjmu, která je požadována v průběhu exekučního řízení (po mnoha dlužníků dokonce nuceni přijmout neformální zaměstnání), a můžete doslova po bankrotu postupy začínají život "čistého sheet ", což vede k bankrotu práva jednotlivců.