Zaznamenejte počet hostů v českých hotelích


Vydáno: 20.07.2018

Rekordní počet cizinců byl zaregistrován v hotelech na území České republiky pro první měsíc léta. Hotely na různých úrovních, jakož i jiných místech, které hostí turisté si všimli, že letos v létě - je to opravdu smyslný období, ve kterém je umístěn velký počet návštěvníků, přichází pro účely cestovního ruchu ve státě .

údaje statistický úřad, který analyzuje situaci českých hotelů a životní podmínky v nich potvrdil informaci o záznamu postavu, nejpůsobivější v historii. Hotelové komplexy obdržely více než 350 tisíc turistů.

Pokud porovnáme tuto částku s ukazateli ostatních měsíců, můžeme usoudit, že došlo k nárůstu účasti země o 15%. Tato tendence je způsobena vyššími cenami pro odpočinek v některých dalších zemích Evropské unie. Turistické trasy do Francie a Velké Británie jsou například několikrát dražší. Proto znalci historicky atraktivních objektů upřednostňovali architektonické hodnoty, soustředěné na území České republiky. Do tohoto jevu přispívají i levné lety, které se uskutečňují mezi Českou republikou a některými zeměmi.

Předběžná předpověď

Podle předběžné prognózy bude růst poptávky po Čechách mezi turisty trvat do konce roku. Pobyt velkého počtu turistů má příznivý vliv na ekonomiku země. Turistická oblast je důležitou složkou ekonomiky, která jí zajišťuje stabilní doplnění.

Cizinci jsou hlavní kategorie lidí, kteří jsou hostovaní v českých hotelích. Více než 60% připadá na občany jiného občanství. Odborníci se však domnívají, že v blízké budoucnosti dojde k nárůstu počtu Čechů, kteří cestují v rámci svého státu a jsou nuceni zůstat v hotelech. Stabilní ekonomika a zvyšování mezd již nyní motivují občany České republiky k pravidelným cestám. Pokud je pro cesty dřívější zamýšlenou dovolenou, dnes a obyčejné víkendy se používají k poznávání památek rodného státu.