Zásluhu na ztracené cestovní pas. Co dělat?


Vydáno: 05.10.2016

Navzdory přísnému výběru potenciálních dlužníků, bezprecedentní v její rozsah opatření, která mají odhalovat podvody a naprostou kontrolu ve všech fázích úvěrových smluv, české banky jsou často vydávají půjčky na odcizených nebo ztracených dokladech, a ve většině případů se jednalo o zaměstnance banky, která brání v provozu odhalování takových trestných činů. A dozvědět se o oběti už po faktu, když začnou vyzváněcí kolektory náročné okamžité splacení nezaplaceného dluhu z úvěru. Někdy však jejich "zapojení" v České republice půjčování obyvatelé vyhledávání informací při kontrole jejich úvěrové historie, které zobrazují všechny zařízené, odkup a závazky po lhůtě splatnosti na bankovní a nebankovní organizací.

V případě, že dlužník rychle našel své ztracené cestovní pas a poslal odpovídající prohlášení na policii v místě registrace, to vyděsilo jí nic. Skutečnost, že skluzu zprávu, která bude dána k němu, donucovacích orgánů bude nastavit přesné datum odvolání, automaticky odstranit ji z povinnosti platit úvěr. Další věc je, že i v tomto případě, aby se zabránilo drobné problémy se stále nedaří jakmile úvěru na ztracené pas pozdržet tuto informaci neprodleně být obsaženy v jeho úvěrovou historii, což znamená, že bude muset strávit nějaký čas k dosažení odstranit ji z Credit Bureau.

Další věc, pokud smlouva vydání peníze byly vydány před zákazníkem všimli ztrátu dokumentu. Na jedné straně musí jednat rychle a přesně, i když útočník nalézt a prokázat svou nevinu na půjčky bude stále velmi obtížné. Prvním krokem je obrátit se na policii a na břeh, kde byl o půjčku. Pokud se ukáže, že dlužník není jediný, kdo požádal o následující prohlášení na pobočce banky, výrazně to zvýší šance na pozitivní výsledek na celou věc, protože podvod vyskytuje jen zřídka bez úvěrového zaměstnanců.

Vzhledem k tomu, policie se bude snažit identifikovat útočník bude provádět interní vyšetřování a bezpečnostní služba banky. Navíc, pokud takové případy bude málo, ale výrazně zjednodušuje hledání a odstranit podezření z oběti.

Na druhou stranu, pokud se prokáže, že úvěr byl vydán pro ztracené cestovní pas, banka bude i nadále účtovat sankční úrok z prodlení, a jeho štáb a sběrače bude obtěžovat oběť nekonečné volání požadující okamžité splacení úvěru přijata. A paradox této situace je, že pokud po kontrole policie odmítají zahájit trestní věci, nebo ne tam najít trestný čin, a banka přijde k závěru, že dlužník sám navrhl úvěr, ale teď nemůže uhasit ho a snaží se najít cestu ven z tohoto pozice, pak zaplatí dluh v rámci dohody ještě, již spolu s připsaným množstvím pokutového zájmu. V případě neplacení bankovních úvěrů Sue a dosáhnout vymáhání finančních prostředků prostřednictvím zabavování majetku a majetku dlužníka. A takové precedenty jurisprudence bylo, že čeští občané by měli pečlivě stimulovat více léčit své dokumenty a neprodleně kontaktovat policii v případě stanovení fakt ztráty