Zásluhu na ojetý vůz v České republice - mohou vzniknout problémy?


Vydáno: 04.01.2017

Koupi auta na úvěr - již znají mnozí čeští občané proces je pevně usazen v oblasti finančních služeb. U některých typů úvěrů čelí někoho s mou zkušeností nebo zkušeností z rodiny a přátel. Obliba půjčky na auta v České republice vysvětluje zvyšující se náklady na auto, které nečiní požadovaný nákup jejich vlastní hotovosti.

Ale i zkušený dlužník z důvodu, který již úspěšně splacenou půjčku, nikoli sílu pochopit všechny složitosti úvěru. Jsou chvíle, kdy nevědomě banka zákazník dělá si půjčku pro velké množství nakonec si nemohou dovolit platit. Aby se předešlo této situaci, zvážit základní konstrukční doporučení auto úvěr staré vozidlo.

Volba auto úvěrový program s nejvýhodnějších podmínek, musíte nejprve určit požadované možnosti model ojetý vůz a jeho kompletní sadu. Náklady na ojetý vůz, než nový, snížena o 15-20%, dále operace snížení nákladů o 25-30% za rok použití, v některých případech více.

Tam je trend: čím vyšší je cena nového vozu, tím nižší je jeho hodnota v sekundárním trhu. S žádnými dalšími možnostmi ve prospěch dohody je jasná. Tak rychlý nárůst poptávky po úvěrech na ojetých automobilů.

Jaké problémy by mohly nastat?

První problémy, které mohou čelit dlužník z úvěru na auto, které již v českých bankách:

Banka neposkytuje služby půjčky na nákup ojetého vozu;
Technické vlastnosti vybraného vozidla nesplňuje požadavky banky, a tedy šance na selhání při získávání finančních prostředků;
Nuance výpočtu výše úvěru a podmínky vydávání nesmí mít dlužník.
Pro každou banku, se souhlasem jistiny úvěru je snížit nebezpečí z prodlení vydal částku, nemluvě o přijímání úroky. Po značné množství půjčky na auta, a proto je riziko výrazně zvyšuje. Pro zvýšení jistoty jako záruky toho banka klade podmínku pro řádné záruky dlužník z úvěru. To je klíč k přímo podávat stejné auto zakoupili.

Tím, že poskytuje záruku v novém autě, příliš mnoho otázek v bance není. Starých dopravních další případ, existuje mnoho dalších faktorů, které je třeba zvážit: stupeň opotřebení, rok, životnost, kilometrový výkon, odhadované náklady, poptávka po tomto modelu v příštích několika letech. Celý proces vyžaduje čas a peníze navíc, takže každý věřitel, banka ochotna přijmout takovou dohodu.

Mnoho českých bank předložila řadu přísných technických požadavků a omezení, musí splňovat požadavky na kolaterál - staré auto. Pro dlužníka je velkou překážkou, protože prostě nemůže koupit auto líbí, protože to nezapadá do rámce stanoveného finanční instituce.

Dalším důležitým rozdílem je vzorec pro výpočet úvěru. Při poskytování finančních prostředků na nové auto věřitele pochází z výše jeho tržní hodnoty, se starým vozem - složitého výpočtu. Koneckonců, když sekundární prodejní cena stejného modelu v různých prodejců se mohou výrazně lišit.

Podmínky banky pro úvěr na ojetý vůz

Dlužník - občan České republiky oficiálně zaměstnán, přičemž minimální délka pro poslední místo výkonu práce nejméně tři měsíce. Místo pobytu identické regionu banky.
Všechny potřebné dokumenty jsou k dispozici na vyžádání bankovní cestovní pas, doklad o příjmu, certifikované personálního oddělení kopii sešitu, kupní smlouvy, technické dokumenty o autě.
Poskytování kolaterálu, ručitelů.
První platba, v závislosti na podmínkách banky - 10-15% z auta.
Povinné ručení jako předpoklad.