Zaměstnavatel POVINNOSTI Pokud pracujete v horku


Vydáno: 06.06.2017 | Aktualizace: 06.06.2017

Stejně jako teplo? Pokud ano, to je skvělé, ale tady je ten problém - pokud tak učiníte povětrnostní podmínky nejsou po chuti.
Před několika dny se Česká zákoník práce vyžaduje, aby zaměstnavatelé podívat blíže na zvláštní pracovní podmínky zaměstnanců. Vzhledem k tomu, konstantní práce na jižní straně v kanceláři velmi negativní dopad na jejich celkový zdravotní stav, snižuje produktivitu a soustředění. zda je zaměstnavatel povinen poskytnout opravdu pohodlné prostředí, v případě, že okolní teplota kolísá v známkou „velmi horké“?
Ve skutečnosti, jasný popis nebo zákaz v zákoníku práce není k dispozici. Tento odstavec stanoví povinnost zaměstnavatele k vytváření bezpečných a zdravých pracovních podmínek pro zaměstnance, a přijmout opatření k prevenci rizik. To platí i pro povolání, kde opravdu vysoké teplotní podmínky - zde nedostatečně vyplacené (horníci, pracují venku v extrémních podmínkách). Zdá se, že všechno jasné, ale co zaměstnavatelů, placených pracovníků, kteří pracují v kanceláři.
Provozní teplota pro kancelářské administrativní práce s minimálními nároky na fyzickou aktivitu - 20-27 ° C Tato řada je určena během dne a podobně, to je normální. Když přijde „horký den“ - když je okno 30 ° C a výše, je den se stanoví jako den extrémní zátěži a předpokládá určité podmínky pro pohodlnější práci.
To je považováno za další zátěž na tělo a pak je zaměstnavatel povinen poskytnout náhradu obyčejné vody pro nerostu, plus změna v trvání pracovního dne.
Je-li venkovní teplota dále stoupá (nad 36 ° C), že obsahuje další standardy dne - zvýšení počtu přerušení, které jsou součástí pracovního dne.
Všechny standardy jsou velmi přísně kontrolována vládou, což je pravý vztah k zaměstnání.