Zákazníci Bankovní ERB první den kompenzace obdržela více než 26 milionů eur


Vydáno: 23.10.2016

Z tohoto čtvrtka začal vyplatit náhradu škody klientů České banky s ruským majitelem ERB. Na první den peníze převrátil 500 lidí.

Dne 20. října zahájena celá řada větví Česká spořitelna vydává náhrady zákazníkům ERB banka vlastněná ruským podnikatel Roman Popov. 16:00 kompenzace aplikována 540 osobám, které byly vyplaceny 720 milionů eur (přes 26 milionů). To znamená, že průměrný příspěvek na osobu než 1,3 milionu korunách (50 tisíc eur).
Nicméně, žádné fronty u bank bylo, že většina lidí má svou výplatu peněz bezhotovostní.
Minulý týden, Česká národní banka řekl, že banka ERB nejsou schopni splnit všechny své finanční závazky vůči zákazníkům, a připojen k situaci v evropském pojištění vkladů mechanismu, který zaručuje platbu zálohy ve výši ne více než 100 eur v případě problémů v jakékoliv banky v Evropské unii.
Podle Národní banky, je pravděpodobnější, že celková náhrada 3.53 miliard korun kvalifikovat ERB 5409 klientů bank. Z nich 86 lidí mají bankovní účty u více než 100.000 eur (2,72 milionu eur) - všechny přesahující tuto částku, vrátí se s ERB sám. Přestože výši 200 tisíc eur mohou být vráceny klientovi a pokud byly přijaty na účtu ERB tři měsíce.
Je známo, že asi 22% bankovních zákazníků jsou cizinci, především z Ruska. Celková Český systém finančního trhu ochranná opatření, která se zabývá kompenzací, pracovat s lidmi ze 48 zemí.

V březnu Česká národní banka má omezenou práci ERB, zakazovat ho přijímat nové vklady a vydávat nové úvěry a 11. října Národní banka uznána ERB schopen plnit finanční závazky vůči klientům.
Národní banka rovněž zahájila proces odebrána licence ERB, ale rozhodnutí nebylo stala právně závaznou, neboť zpochybňuje banku. Nyní ERB je na pokraji stát se první českou bankou, úpadce po dobu 13 let.
Majitel ERB ruský podnikatel Roman Popov řekl, že pracuje na obnovení banky, národní banky, ale brání to uměle vytváří situaci bankrotu.