Zákazníci bank v České republice věnují více bankovních poplatků


Vydáno: 31.08.2016

V prvním čtvrtletí roku 2016 se Česká bankovní zákazník v průměru zaplatil 184 eur za bankovní služby (cca 7 eur), počítáno odborníky z bankovních poplatků v České republice. Tyto čtyři korun více než ve stejném období roku 2015.

Jedním z důvodů pro zvýšení průměrných nákladů na bankovních služeb nazývaných změna sazeb na začátku tohoto roku, a zvýšené náklady spojené s cestováním a postrozhdestvenskimi closeouts (výběr hotovosti na zahraničních bankomatů a vysokému počtu odchozích plateb v českých bank často placené).

Nicméně, seznam nejlevnější udržet bankovní účet v České republice v prvním čtvrtletí roku 2016 rok se nezměnil. Nejdostupnější účet, stejně jako dříve, je uznáván jako náklad v Equa bank - jsou náklady na vedení účtů se snížila o 4 koruny a nyní tvoří 8 korun za měsíc. Druhé místo patří UniCredit Bank a jejím U Kont účtu, pro který bude platit 26 korun měsíčně. Následuje: mBank se skóre mKonto (33 korun), Air Bank účet s zvláštní sazbou (34 korun) a bankou Fio (49 eur).

Portál zkoumá nejen počáteční náklady na aktivity účtů a klienta, a jak často má velký vliv na konečnou cenu (aktivní klient používá skóre, tím nižší náklady).