7 zajímavá fakta o půjčky


Vydáno: 03.02.2017

Obyvatelé České republiky je již dlouho známo, že bankovní úvěry má své kouzlo. Finanční podpora úvěrové společnosti jsou pod koupit nemovitost, nákup vozu, a pokud chcete najít nejzákladnější spotřebního zboží, domácí spotřebiče, nábytek a šperky. Také hotovostní půjčky může být vydán a opravovat byty nebo turistickou cestu. Ale na rozdíl papírování a právní podmínky příslušných úvěrů velkým množstvím zajímavých věcí.


porod kredit

První úvěr peníze byly v Babylonu a Asýrie. Čeští vědci zjistili stejných důkazů. V osmém století před naším letopočtem podílí úvěrové věřitelé. Oni nabídli finanční pomoc pro obyvatelstvo a vymáhá zájem o tuto pomoc.
Dokonce i tehdy, mnoho použité bankovky, které byly v té době nazývá "hubený". "Skinny" - je prastarý předek cenných papírů.

První hypotéka

Hypotéky se poprvé objevil na území starověkého Řecka. V případě, že dlužník má tvořil dluh, věřitel umístěné na jeho pozemku desku s nápisem «hypotheke», což znamená hypotéky. Pokud držitel úvěru nemůže platit, jeho půda bude jít pod kladivem.

První banka v historii

První společnost na světě oficiálně zapojen do úvěrů domácnostem byla organizace s názvem Banca Monte dei Paschi di Siena. Tento "pervobank" byla založena v Itálii v roce 1472.

Na začátku éry marketingu

Při prvním reklama úvěrových produktů představen v roce 1730. Úplně první inzerent byl Christopher Thornton. Stál v centrálním náměstí obyvatel města nabízených k získání produktů nábytek "na dluh". Pravda forma úvěru byl jiný než teď, bylo nutné splácet úvěr jednou týdně.

CHB první

První Credit Bureau byla organizace založená v devatenáctém století. Pracovníci šli shromažďovat informace o prodejci a podniky. Tyto údaje byly důkazem věrnostního potenciální dlužník.
Na území Ruské firmy jsou vytvořeny ve dvacátém století. Navíc, tyto společnosti byly veřejné i soukromé.

spotřebitelský úvěr v hotovosti


Dnes spotřebitelské úvěry české populace je jedním z nejoblíbenějších bankovních produktů v České republice. To je často používáno v zemích s vysoce vyspělými ekonomikami. V roce 2009, lidé žijící v Evropě čerpal hotovostní půjčky ve výši 165, 6 miliard eur.

Credit broker

Kreditní makléř - organizace, která je prostředníkem mezi bankou a dlužníkem. Ve Státech, asi 90% z hotovostních úvěrů vydané v rámci systému "kreditní dlužník věřiteli-Broker- společnosti." Stejná hodnota pro Evropu je 50 až 80%.
Mnoho rozvinuté země věří, že tento systém je velmi efektivní.

Ukazuje se, že obchod úvěrová historie je neuvěřitelně zajímavá a kořeny ve století. Také, jako dějiny lidstva.