Yranskye pevný hotovы bu v České traktorы a Trucks


Vydáno: 25.01.2016 | Aktualizace: 22.01.2016

Íránská společnost vyjádřila připravenost koupit traktory a nákladní automobily Česká republika.
"Ministr průmyslu a obchodu České republiky Jan Mládek otevřeno v úterý v Teheránu pobočky zahraniční hosfirmy CzechTrade, lobby s cílem, že české firmy v této zemi."
První známky vážné oživení obchodních a ekonomických vztahů mezi Prahou a Teheránem po nedávném zrušení mezinárodních sankcí proti Íránu v dohodách o podepsání dodávat 250 traktory z produkce závodu Zetoru v Brně. Kromě toho, že Íránci ukázaly velký zájem o nákup nákladních vozidel Tatra, která vyrábí společnost Tatra Trucks Koprshyvnytse na východě České republiky.
"Začali Jednání Víme, že Írán je velmi slibný trh pro průmyslové struktury je třeba aktualizovat." - Řekl zástupce závodu Andrey Chyrtek.
"Pokud máte v úmyslu dodávat traktory, tramvaje nebo postavit celé továrny, pak je nezbytné stanovit přímé vztahy", - řekl ministr průmyslu a obchodu ČR Jan Mládek.
V čele ministerstva průmyslu je druhým členem české vlády, který navštívil Írán v posledních měsících. Na začátku září, také s velkým delegací průmyslníků navštívil zemi ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který převzal vůdčí politické osobnosti Teherán Íránu.
Zástupci Íránu a České republiky za to, že mezi jednotlivými zeměmi existuje velký zájem a možnosti spolupráce v oblasti metalurgie, energetiky, farmacie, logistiku, dopravní infrastruktury a bankovnictví. Kromě toho, jak bylo dříve oznámeno Zaorálka, rozšíření obchodních a hospodářských styků s Íránem republiky a do budoucna - a s ostatními zeměmi v regionu, plně v souladu s vládním nové koncepci diverzifikace českého exportu.
Na druhé straně, v čele ministerstva průmyslu věří, že další rozšíření a posílení vzájemně výhodných obchodních a hospodářských kontaktů s Íránem by měla začít rozhovory o volném obchodu a odstranění celních bariér mezi EU a Teheránu.