Využívání inovativních technologií, které banky dnes a zítra


Vydáno: 21.02.2017


Vzhledem k vysoké hrozbě vnějšího zasahování do společných finančních záležitostech klientů a bank, finančních institucí začaly ztrácet důvěru v České republice stejné zákazníky, a proto poptávka po jejich produktech klesly. Tato výzva české banky, aby podnikly kroky dodatečných bezpečnostních opatření podél účetnictví a zdokonalit svůj vlastní servisní systém a dělat to pohodlnější pro spotřebitele své výrobky. Co dělalo tuto banky a dosáhli požadovaných výsledků?


Komfort a naléhavost - hlavní směr

Mezi poměrně novými způsoby doručování patří dálkové způsob komunikace s bankou na své zákazníky. Přemýšlejte o bankomatů, s použitím těch, které jsme již dlouhou dobu přesouvány v hotovosti. Vezměte si peníze bylo snadné, zvláště když byly odstraněny z kreditních karet, ale že musel vrátit s předstihem čas čekat na ně přijde řada v dusném kanceláři banky. Bylo velmi nepříjemné splácet dluhy těch Čechů, kteří žijí daleko od břehu, kromě toho, že cesta musel ztrácet čas v dopravních zácpách, a dokonce i bankovní fronty vyčerpán dlužníků. Nyní zákazníci Banky zjednodušit život a nastavit ATM s funkcí hotovosti-in, který může nejen střílet přes ATM peněz, ale také dát je do účtu. Navíc, po celé banky Česká republika nastavit doplňování terminály, které jsou vybaveny nejen bankovního účtu dobíjení, ale také díky nimž je možné dobíjet mobilní telefony, platit účty, služby různých firem.

Tam je bezkontaktní aktivní využívání inovativních technologií ze strany bank, jako jsou platby na bázi NFC technologie platit za služby a produkty prostřednictvím telefonu. Distribuovaný systém "mobi-banka" pro iPhone nebo iPad umožňuje připojit na kartový účet a použít peníze je tam. Kromě toho nová služba "Internetové bankovnictví" má také rozsáhlé bankovnictví a umožnil bankovní zákazníkům provádět transakce z jejich účtů, aniž by museli opustit domov a nesnaží kancelář nebo konečná stanice nejbližší banku.

Pokud jde o budoucí plány, banky chtějí, aby Česká republika provádět po celý den zákazník možnost komunikovat s pracovníky banky na dálku. To znamená, že sedí doma u počítače nebo jsou v přední části terminálu, klient může nastavit video z banky a poradit s tímto problémem. Také někteří věřitelé se začínají sledovat příležitosti k hotovosti peněz z karty bez skutečné přítomnosti druhé strany. Jako součást karet v některých zemích se začínají rozšiřovat karta 2G, kde se zákazník se hromadí body pro pákový efekt a mohou utratit absolutně žádné služby, zatímco tato karta je vybavena čipem a dvěma LED diodami, které signalizují modře na využití úvěrových peněz a oranžová při používání bonusy. Plánuje se dát do "plastovým" konektivity kartou přes rádio. Tento komunikační systém, jako je Bluetooth, Wi-Fi, a jeho technologie může být realizována prostřednictvím NFC. Tato technologie umožní komunikovat s terminály a bankomaty, zatímco kousek od nich, ale je ne přímo kontaktovat. Bude také užitečné při placení online nákupů v obchodě - nemusíte čekat ve frontě k pokladně a používat velmi "plast", bude to stačit jen pro instalaci připojení bezkontaktní platební terminál.

Použití inovativních technologií v oblasti bezpečnosti

Jako součást peněz klientů bank, včetně dlužníků, banky zavedly nové technologie pro identifikaci a autentizaci svých klientů. Člověk má jen připomenout čipové karty, které mají vestavěný bezpečnostní programy a kódování informací. Vážnější technologie používaná pro karty s vestavěnou čtečkou otisků prstů. Pokaždé, když používají se generuje jednorázový kód, který má majitel možnost zjistit tak akorát, jak to bude znamenat "schválena." Jakmile je držák kód dozví, že on může provádět operace na kartový účet.

V budoucnu mohou banky realizovat biometrické technologie pro transakce prostřednictvím terminálů, bez karet. Například budete muset proplatit peníze z bankomatu, karta s vámi ne číslo, které jste na ně vůbec vzpomenout, pak to bude stačit, aby dal prst ke skeneru, a ATM samo o sobě vás spojí jako osoba s bankou, a můžete provést transakci ,

Jistě nových technologií - to je v pořádku, ale to vyvolává další otázku: "Co je to nevýhoda" Bohužel to není tak šťastný, velmi mnoho občanů, zejména důchodci, je velmi obtížné sledovat nové metody. Mohou se stát zmatení, pocit strachu z tlačí špatné tlačítka a dělá něco špatného. Nicméně, neví, jak dále jen "systém", nemohou žádat o pomoc od profesionálů.