Vyhnout se dluh na úvěr?


Vydáno: 15.11.2016

Život nás často připravuje nepříjemným překvapením. Zejména to platí pro dlužníky, kteří občas existují okolnosti, za kterých žádný plat dluhy vůči bance. Příčiny prodlení úvěru může být hmotnost a ztráty zaměstnání a nemoc a smrt příbuzných a jiných životních katastrof.

Chcete-li získat z této situace s co nejmenším možným ztrátám, by se měly řídit určitými pravidly.

Za prvé, pokud je o půjčku na bezpečnost jakéhokoliv jiného majetku v případě problémů s platbami, můžete se pokusit o realizaci zástavy. Když přijde na hypotéku auto nebo jiný osobní majetek k jeho provedení obvykle není moc času. Když přijde na hypotéky, pak prodejem bytů (a ještě více - doma) může trvat mnoho měsíců. A celou tu dobu bude i nadále narůstat zájem (a v případě zpoždění - a dokonce i pokuty).

Existují banky, které jsou v podobné situaci se snaží plnit požadavky zákazníka při vědomí (zda souhlasí s realizací zástavy), a nebere v úvahu pro pokuty a sankce neplatí žádné sankce z důvodu zpoždění. Ale zájem bude muset zaplatit tak jako tak.

Horší věci s nezajištěných úvěrů. Zde může dosáhnout soudní spor, nebo získat zpět částku ručení (ručitel, pokud nebyla poskytnuta smlouva).

Někteří dlužníci se ocitnou v obtížné situaci, snaží se uzavřít půjčku z prostředků vypůjčených od přátel nebo příbuzných. Nicméně, tento způsob, jak se vypořádat s dluhem je možné pouze tehdy, pokud existují, kteří půjčit.

V případě, že dlužník není schopen se vyrovnat s dluhem a to buď samostatně nebo společně s přáteli a příbuznými, banky často nabízejí restrukturalizaci dluhu. Tento režim se použije pouze v případě přiměřené lhůtě (pokud si zákazník může prokázat skutečnost dokumentována nemoc nebo ztráta zaměstnání).

Právě v kontextu restrukturalizace úvěrů pro jiné finanční instituce, aby více loajální podmínkách nebo na delší dobu ke snížení měsíční platby. Ale refinancování a restrukturalizace není masivní bankovní produkty. To znamená, že v každém případě bude banka posoudí žádost a rozhodne individuálně. Pravděpodobně se sejdou, aby věřitel dlužníkovi pouze tehdy, pokud posledně jmenované určitá pravidla, nebo prosazování podmínek.

V praxi se banky stále jde na ty dlužníky, kteří již zažili problémy s platbami. Navíc k restrukturalizaci dluhu je nutné, aby dlužník byl jasný plán dalších akcí, což by bylo pochopitelné vzhledem k jaké zdroje má v úmyslu dát si půjčku v budoucnu.

Pokud zákazník volá banku pro restrukturalizaci dluhu, obvykle jeho historie je důkladně testovány bezpečnostních pracovníků. A když zjistí sebemenší podezření z podvodu, zákazník odmítl a případ byl předán soudy nebo jinými orgány.

Dokonce s restrukturalizací úvěru může klient později litovat, přičemž tuto akci, protože skutečnost, že restrukturalizace bude zaznamenáno ve vaší kreditní historii. V budoucnu, pokud chcete vydat další půjčku, člověk může odmítnout z důvodu dřívějšího restrukturalizace.

I když v posledních letech se vedení mnoha bank poměrně věrné zákazníky, kteří zažili restrukturalizaci. Zvlášť pokud je výsledek úvěru byla splacena včas bez jakýchkoliv komplikací.