Vydávání, evidence a splácení úvěrů


Vydáno: 21.11.2016

Všechny banky působící v České republice, pracuje na své vlastní plány, které nabízejí své podmínky a úvěrových programů. Takže tam je zcela přirozené, že vlastní zpracování objednávky každé banky, poskytování a splácení úvěrů. Každý začíná s žádostí o úvěr k získání svých cílů a převod peněžních prostředků. V tomto článku se budeme snažit zjistit, jaké kroky úvěr je v procesu registrace.

Proces získání smlouvy o půjčce obsahuje pět základních kroků:
- Zákazník zavolá banku a zvolí program úvěru;
- Banka zvažuje žádosti o úvěr;
- Připravil a podepsal smlouvu;
- Vydávání kreditních;
- Vrácení.

Takže první věc, která dělá dlužník podá žádost do banky pro úvěr. V tomto případě, měli byste si uvědomit, že žádost lze podat do banky dvěma způsoby: v osobě zákazníka bance samostatně přišel do banky a rozhodl se používat jeho úvěrový produkt. Druhou možností je, že banka nabízí zákazníkům používat své úvěrové programy. Tato druhá metoda je často používána u klientů, kteří uzavřeli smlouvu o půjčce a úspěšně se vyrovnal s bankou. To znamená, že prvním krokem v úvěru a mají na výběr z programů půjček bank.

Klient by měl navštívit pobočku banky poskytovat potřebné dokumenty, aktuální seznam je třeba rozepsat na svém místě. Standardní balení všechny banky žádají stejná: Cestovní pas, doklad o příjmu, kopie certifikované pracoviště sešitu zajištění a dokumenty na to.

Když zákazník zavolá bankovní úvěr správce požádat, aby vyplnění dotazníku, který udává jejich potenciální dlužník údaje a údaje o úvěrech je žádoucí, například, výše úvěru a úvěru termínu. Také v dotazníku uvedené údaje o pasu, kontaktní telefonní čísla a adresy datových pracovních míst. Nezapomeňte, že úrokové sazby, úvěrové podmínky, výši a termín úvěr bude, tím lépe, tím lepší bude úvěrovou historií dlužníka a čím vyšší je jich nadbytek. Navíc, když se obrátit na banku, není to poprvé, kdy banka rovněž nabízí příznivé úvěrové podmínky.

Jakmile je úvěr výbor rozhodne o úvěr, hlášeny klientem. V případě poruchy tohoto bankou a klientem částí, a pokud výbor učinil rozhodnutí o poskytnutí úvěru, klient zve k polpisaniya smlouvu o půjčce. Smlouva o úvěru musí být uveden odpovědnosti a práva
strany, podmínky, za nichž je poskytnutí úvěru se podmínky splácení, existence a výše pokut, jakož i případy, ve kterých mohou být použity. V případě, že ručitel úvěr působí, vypracoval a podepsal jako dohod o ručení a v případě bankovní záruce - zástavní smlouvy. Také může banka vyžadovat získat pojištění - tento postup se také provádí v tomto stadiu zpracování úvěrové smlouvy.

Po podepsání banka vydává úvěr. Pod úvěrový program fondy mohou být uhrazena v hotovosti, a mohou být přeneseny pomocí převodem.

Nyní, dlužník musí učinit včasné platby na úvěr a banka následně sledovat včasnost plateb dat a hlásit zpoždění nebo zabránit jejich připomenutí