Výstavba metra v Brně


Vydáno: 25.11.2017

Jedním z nejstarších měst v Praze je Brno. Také toto město zaujímá druhé místo v počtu lidí žijících v něm a počtu turistů. Každým rokem se do tohoto města dostanou tisíce obdivovatelů středověké architektury, aby byli nasyceni historickou barvou a důkladně pronikali do města. Toky cestujících lze pozorovat po celý rok.

To je důvod, proč se nedávno město stalo rukojmí nekonečné dopravní zácpy. Turisté stále častěji využívají pronajaté automobily a silně zaplavené silnice. Pravidelné politické setkání a lidové slavnosti také poskytují městu příliv hostů.

Za účelem dosažení maximálního vybírání je drahá, vláda dospěla k rozhodnutí o nutnosti výstavby podzemní dopravy. Metro sníží počet silniční dopravy na silnicích, vyloučí vzhled dopravní zácpy. Domorodí lidé budou mít příležitost dostat se na místo práce včas a budou moci snížit množství osobního času stráveného v pozemní dopravě.

Již dnes specializované služby připravily potřebné studie podzemní půdy a připravily plánovaný projekt pro budoucí metro. Podle předběžných údajů je plánováno vybudování 7 podzemních a 8 pozemních stanic metra.

Orgány města oznámily svůj záměr realizovat projekt a dokončit stavbu v blízké budoucnosti. Plánované akce na vytvoření metra jsou v posledních letech považovány za nejambicióznější stavební program ve městě.