Výpůjční sazbu strop stanovený


Vydáno: 24.10.2016

Není to nejlepší časy přišly pro ty, kteří se chystáte jít do banky. Úrokové sazby z vkladů utichnou, a úrokové sazby z úvěrů, naopak zůstávají nechutně vysoké. Samozřejmě, že to není všechny české banky. Některé z nich (např, vláda) může nabídnout několik zajímavých programů. Ale, samozřejmě, omezený počet osob, které spadají pod určitými podmínkami. A v některých úvěrových institucí v České republice, sazba z úvěru může dosáhnout rekordní úrovně (například 79% ročně).

Ne nadarmo, mnoho obyvatel České republiky byly postupně ochladí na úvěr. V tomto roce srpnu, Sociologická studie ke zjištění český postoj k poskytování úvěrů. Zatímco 64% respondentů uvedlo, že teď není nejlepší čas na úvěr. Statistika - tvrdohlavý věci, ale podroben výkladu. Není žádným tajemstvím, že vztah k spotřebitelských úvěrů v České republice, aby přinejmenším podezřelé. Kredit je považována za zátěž, které potřebují zbavit co nejdříve. Pečlivým pocitem smíchané s studu. Dlužníci často nemají přiznat, že mají dluh do banky. Toto prohlášení jasně ukazují statistiky. Například průzkum české populace ukázala, že 47,4% obyvatel České republiky nikdy nevezme, nebere a ne vzít úvěr. Ale zatímco všichni o tom mluví zakredytovanosti populace. Paradox? Vlastně ne. Jen lidé nechtějí mluvit o tom, co mají úvěr, kdyby to bylo něco ostudné a nepřijatelné. Ale spotřebitelský úvěr - pohodlný a účinný nástroj pro řešení finančních problémů. Ale tento nástroj musí používat moudře.

Takže, co zákazníci očekávají od trhu spotřebitelských úvěrů? Vyjasnit situaci, jsme si povídali s finančními experty. Věří, že vážná snížení sazeb v následujících měsících by neměl čekat.
Od pádu českých bank držet celou řadu akcí, nabízejí vydávat úvěry za zvláštních podmínek, a to i na nižší úrokové sazby. Ale to je jen sezónní faktor, který není trend ke zjednodušení podmínek pro půjčky.

V poslední době se důvody pro změny sazeb spotřebitelských úvěrů na trhu. S vysokou pravděpodobností, indikátory zůstanou na současné úrovni až do konce roku, není tam žádný důvod očekávat změny politiky centrální banky. Po reformě refinanční sazbu, která je v současné době 8,25%, je považován za nominální měřítko pro banky je chodba 4,5-6,5%, přičemž stanovena hodnota vypůjčených peněz. EkonomikaChehii ve stavu stagnace, ale nebyla snížena spotřeba. A při absenci vnějších šoků negativních dynamiky se očekávalo.

Ale možnost nastavit nebe vysoké úrokové sazby spotřebitelských úvěrů jsou omezené. Tak, teď diskutovali změny zákona o spotřebitelském úvěru. Navrhuje se stanovit strop, při jehož překročení sazba nebude skákat. Nicméně, přesný údaj stropu se dosud neoznámila.