Vláda nesplnil očekávání internetových obchodů v České republice


Vydáno: 09.01.2017

Nyní parlament zvažuje změny zákona, který by výjimku v zákoně o elektronickém příjmů záznamů pro on-line obchodů. Ale každý chápe, že neschvaluje.

Internetové obchody v České republice ještě musí být připojeny k elektronickému účetních zisků EET, a to navzdory slibům ministra financí Andreje Babisha aby byly odlišné. Konečné rozhodnutí bude záviset na parlamentních stran a oni si to příští týden. Ale my už víme, že mnohé strany jsou pevně stanoven a nechtějí, aby výjimku pro on-line prodejců. Proti výjimek v systému elektronických účetních zisků jsou zástupci TOP 09, ODS a ČSSD.
Generální finanční řízení se domnívají, že je třeba vycházet ze stávajících právních předpisů. Jinými slovy, pokud on-line prodejci jsou vypláceny v hotovosti, bankovních karet nebo jinými prostředky, které by měly odrážet její obrat za EET systému, stejně jako ostatní podnikatele.
Připomeňme Andrew Babish volal po vyloučení on-line plateb v obchodech EET v listopadu loňského roku. "Obchody jsou velmi mnoho složitých platby, pokud neexistuje přímý kontakt mezi prodávajícím a kupujícím, jsem toho názoru, že by měly být vyloučeny ze systému. Nevěděli jsme, kolik podniky existují v naší zemi, "- společná ministr portál Novinky.cz.
Majitelé internetových obchodů v České republice se hledají způsoby, jak splňují požadavky zákona. Pokud nebudou přijata novela zákona o elektronických záznamů o příjmech, povinnost odeslat data na EET nabývají účinnosti pro on-line prodejců od 1. března letošního roku.