Visa: V EU komplikovat kohout svých bankovních karet


Vydáno: 05.01.2017

bezhotovostní platby v EU již nebude tak rychlé a pohodlné. Expresní platba zruší nová pravidla Evropské asociace pro bankovnictví.

Nová pravidla EU bude bránit kohoutek svých bankovních karet na internetu. To bylo hlášeno společností Visa. Návrhy obyvatelé Evropské bankovní asociace (EBA), Evropské unie mohou omezit přístup do obchodů mimo EU a vést k frontám při placení cel nebo parkování. Účelem navrhovaných opatření - pro zvýšení bezpečnosti elektronických plateb a omezit podvody.
Podle návrhu zákona, bude každá transakce v hodnotě více než 10 eur (270 eur) požadovat potvrzení o zaplacení ještě několik kroků pro identifikaci, jako je například zadávání hesla nebo kódu, atd Finální verze nových standardů s názvem Strong Authentication přítomen Zákazník 12.1.2017.
Podle Visa, poté, co vstoupí v platnost změn zákazníci již nemohou platit za nákupy na jedno kliknutí, a to i v těch obchodech, kde pravidelně servisováno.
Také gone rychlé automatické platby prostřednictvím mobilních aplikacích, ve kterých uživatelé ukládat data svých karet. Visa předpovídá, že bude mít vliv polovina firem působících v Evropské on-line obchodu.
Platby seřízení může také omezit přístup k on-line nákupy v obchodech mimo Evropu. Skutečnost, že zákon vyžaduje, aby zahraniční výrobci dodržovat při prodeji zboží evropským zákazníkům s novými pravidly EU - v opačném případě nákupu se automaticky zruší.
"Nový návrh zákona představuje vážnou hrozbu pro jejich tradiční způsob nakupování on-line. EBA budou plánovat řadu komplikací a problémy se zvýší počet zrušených transakcí a komplikují platbu. Výhodou pro spotřebitele je buď minimální nebo žádné, "- poznamenal inovace regionální manažer Visa v České republice a na Slovensku Marcel Haydosh.