Vícebiliónové investice do vývoje České republiky z Číny jsou zrušeny


Vydáno: 30.04.2018 | Aktualizace: 30.04.2018

Jen před několika lety, šéf České republiky učinila prohlášení, že čínské investice bude provedeno v blízké budoucnosti s cílem rozvíjet infrastrukturu a ekonomiku České republiky. Je však známo, že tento jev je nyní nemožný z toho důvodu, že Česká republika v této fázi není připravena pro tyto miliardové zahraniční investice. Hlava státu říká, že dříve, když byli informováni o nadcházejícím projektu, nebylo to asi 45 mld. Kč, jak bylo uvedeno, ale asi 90 mld. Kč.

Jak tvrdí finanční analytici, tento požadavek je pro vztahy mezi Českou republikou a Čínou v současnosti nefunkční. Jen před dvěma lety měly přímé čínské investice v České republice zhruba 17 miliard korun. Během několika let se zvýšily pouze o 5 miliard, což znamená, že míra investice, která byla deklarována, nemůže být vyloučena.

V blízké budoucnosti vést rozhovory s představiteli Číny, které budou diskutovat o výši investic v daném roce, a rozhodl se své prognózy pro růst v příštích letech. Podle vedoucích českých úředníků, ekonomická úroveň České republiky je dlouhodobě dohonil jiných zemích, kde je Čína, které investují více než impozantní množství než ve státě.

Čína je již několik let největším investorem v Německu a některých zemích EU, stejně jako ve Spojených státech amerických.

V některých strategických čínských městech důležitých pro Českou republiku se nedávno konaly oficiální setkání zástupců států s potenciálními investory. Některé čínské společnosti jsou již v provozu v České republice v poslední době předmětem rozhovoru bylo rozšíření obzorů, převod podniků v České republice a vývoj investic v jiných oblastech.
 
Podle předběžných údajů je nejvyšší míra zájmu ze strany čínských partnerů pozorována ve vztahu k automobilovému průmyslu a moderním technologiím.