Výhodné půjčky pro začínající podnikatele


Vydáno: 07.04.2017

KOMERČNÍ SDĚLENÍ - Máte v hlavě skvělý nápad? Plánujete nastartovat svou kariéru novým směrem a rozjet vlastní podnikání?

Chcete začít pracovat podle svých představ? Pokud jste si odpověděli ANO, ale na realizaci vám chybí dostatek financí, čtěte dále. Poradíme vám, které banky půjčí začínajícímu podnikateli bez problémů, rychle a s dobrými podmínkami.

Skvělá doba pro start podnikání

Hned na úvod je třeba říct, že jste si pro rozjezd svého byznysu zvolili výbornou dobu! V bankách je nyní poskytování půjček začínajícím podnikatelům tématem číslo jedna. Uvědomily si, že takový klient jim do budoucna může přinést mnoho výhod, a proto konečně po mnoha letech zmírnily podmínky pro poskytování půjček na start podnikání. Ještě v minulých letech bylo přitom získání podnikatelské půjčky pro samotný začátek téměř nemožné! Banky měly vysoké požadavky, které řada začínajících podnikatelů nabyla schopná splnit.

Nově však nabízí půjčky i pro rozjezd podnikání studentům, čerstvým absolventům, nebo třeba maminkám na rodičovské dovolené. Šanci získat půjčku má tedy opravdu každý! Úrokové sazby jsou přitom na historickém minimu a ve většině bank nezaplatíte ani žádné poplatky za vyřízení či vedení úvěrového účtu.

Podmínky obecně

Ze současné nabídky bank lze usuzovat, že nejjednodušeji a bez dokládání čehokoliv získáte drobnější spotřebný úvěr v řádech několika desítek tisíc korun. V tomto případě můžete začít podnikat klidně ještě dnes!

Pokud chcete rozjet třeba náročnější výrobu, pro kterou potřebujete vyšší částky, je již nutnost mít pravidelný příjem z jiného podnikání nebo od zaměstnavatele (většinou pro získání úvěru stačí překlenout zkušební dobu a nebýt ve výpovědní lhůtě), případně mít spolužadatele (například partnera) nebo vhodnou nemovitost do zástavy. V případě, že jste již ženatý či vdaná, je také u úvěrů nad 300 000 Kč potřeba souhlas vašeho protějšku, tato povinnost je daná zákonem.

Podmínky bank jsou však velmi vstřícné a oproti minulosti ve většině případů již nemusíte dokládat daňové přiznání a tedy můžete využít bankovní půjčku již na samém startu. Některé banky jsou navíc opravdu ochotné a udělají vám nabídku i v případě, že jejich podmínky nesplňujete. Vždy záleží na posouzení konkrétní situace – zda je váš podnikatelský záměr zaujme, jak jej máte propracovaný, jakou částku potřebujete, zda budete vkládat i vlastní finance, atd. Nezapomínejte, že prezentované nabídky bank jsou pouze orientační, ale banky obvykle přistupují ke každému individuálně.

Vyřízení úvěru je u všech bank rychlé a úrokové sazby extrémně nízké. Je tedy velmi vhodné realizovat své plány právě nyní.