Velké české banky začaly nabízet bezplatné účty


Vydáno: 16.12.2016

V návaznosti na malé soukromé banky v České republice k dispozici zdarma účty UniCredit Bank a ČSOB. Tato služba se chystá vstoupit a Česká spořitelna.

Až do nedávné doby bez účtů v České republice nabízeny pouze malé banky. Ale v poslední době se situace změnila, a účty zdarma, jednání, které nebere provizi, můžeme otevřít i velké české banky s širokou sítí poboček.
Po dlouhou dobu velké banky se bránili bez účtů. Oni poukázal na skutečnost, že hlavní zákazníci - kvalita poskytovaných služeb. Nicméně, díky volné účtů menších bank, by mohlo táhnout na svých bočních stovky tisíc zákazníků. Proto se hlavní hráči začali měnit své názory na služby.
Ze čtyř největších bank v České republice volně účtů UniCredit Bank poprvé navrhl v loňském roce. Nyní stejná příležitost nabízí i ČSOB. Obě banky spíše, že prostřednictvím účtu klienta každý měsíc konala několik tisíc korun, pak služba bude zdarma.
Nyní mezi hlavní české banky neposkytují účty zdarma k provádění jednoduchých výrazů jen Komerční banka a Česká spořitelna. Pro ně účtu zdarma, klient dosáhnout velkých cash flow nebo například, vzít si bankovní hypotéky.
Podle neoficiálních informací, banka Česká spořitelna zvažuje zavedení jednoduchého volného účtu v listopadu.