Velký zájem z úvěrů nebude!


Vydáno: 15.09.2016 | Aktualizace: 16.09.2016

Více než polovina obyvatel České republiky se neustále zabývá úvěry. To je způsobeno dostatečnou životní úroveň v zemi - průměrné platy jsou poměrně velké ve srovnání s jinými civilizovaných zemích, ale ceny neúměrně vysoké. Takže, když naléhavá potřeba finančních prostředků, které nemají dostatek koupit výstupní lidé vidět pouze jeden - získat peníze na úvěr (i když je poměrně drahé - úroky z úvěrů enormní) jako sbírání dlouho, jak je, například, byt nebo chtějí mít auto teď. Dobrou zprávou pro ty, kteří budou v příštím roce půjčit peníze v české bance bude, že bude postaveno mimo zákon půjčky s vysokými úrokovými sazbami. Toto rozhodnutí bylo přijato zákonodárců.

Tyto změny jsou velmi prospěšné pro dlužníků, protože mají řadu výhod:

Konečné náklady na půjčky nebo úvěry bude nyní řízena centrální banky, a nebudou představovat vyšší než stanovené částky než jednu třetinu. Je důležité si uvědomit, že tento zákon vztahuje na všechny úvěrové instituce České republiky: banky, úvěrová družstva, mikrofinančních organizací, zastaváren.
Všichni dlužníci nového roku bude přijímat zákonné právo do 14 dnů po registraci smlouvy dopředu splácet úvěry, banky nejsou uvedení na vědomí a platit pouze úroky. Finanční poradci říkají, že to je dlouho očekávaná novela zákona.

Celkové náklady úvěru
Další významnou změnou je to, že věřitelé budou muset stanovit v dohodě plnou cenu úvěru. Nicméně, nepotřebují ho na konci dokumentu, a na první, přední straně, že tyto informace byly okamžitě viditelné člověk. Ten samý dlužník má právo na bezplatnou informaci o zajímavém úvěru.

Všechny finanční experti změnit zákon plně podporujeme, ale varovala občany, že se změní podmínky dané půjčky ihned po vstupu změn v platnost.

V závislosti na kategorii úvěru bude určena jeho průměrná hodnota, a úrokové sazby z různých úvěrů se může měnit několikrát.

Tak, Bank Česká republika, as evropskými věřiteli, má právo stanovit cenu úvěru. Mohlo by dojít nejen podle svých kategoriích, ale také i před věřiteli, což je docela logické, protože zavádí zákaz pro banky poskytovat úvěry na 40%, je nutné omezit zájem o úvěrové a spotřebních družstev a mikrofinančních organizací, v nichž úroky ceny jsou enormní a může dosáhnout 800% ročně.