Všechny české banky nabízejí služby bezkontaktních plateb smartphony


Vydáno: 10.01.2017

V blízké budoucnosti se Česká republika bude více příležitostí bezkontaktní platební chytré telefony, tam bude univerzálně použitelný zemi, pro zákazníky všech bank.

České banky zákazníci, kteří používají smartphone s operačním systémem Android, bude brzy mít více platebních možností bezkontaktní nákupy v obchodech s mobilním telefonem. Uživatelé iPhone bude muset počkat, dokud je služba aktivována přes Pay politiky Apple Apple.
Firmy specializující se platebních transakcí provedených s Českou skutečnou laboratoří pro bezkontaktní karty, ale s obyvatelstvem - mistry pro jejich použití. Kromě toho jsou Češi poměrně rychle zvládl používání chytrých telefonů, dnes někteří zákazníci českého bankovního účtu prostřednictvím telefonu tak často, jak byste s počítačem.
Bylo proto docela překvapivé, že až do nedávné doby českého hustá síť bezkontaktních platebních terminálů v obchodech české mohl použít platit za mobilní telefon pouze pro cizince.
První banky, které poskytují služby pro chytré telefony s podporou Visa stala ČSOB a Komerční banka. Letos by být větší konkurence. Mobilní platby svým klientům nabídnout mnoho dalších finančních institucí.
V současné době obyvatelé České republiky mohou používat aplikace v terminálu pouze s mapou konkrétní banky. V blízké budoucnosti se na český trh přišel na androide placené aplikace od společnosti Google, který bude používat karty ze všech českých bank. I když oficiální potvrzení této informace od Googlu byly hlášeny některé české banky se již připravují na připojení k aplikaci.
Další žádost o platbu univerzalizace Masterpass nabízet v české společnosti Mastercard. Služba umožňuje používat obě karty MasterCard a Maestro a Visa. Hlavní věc - že karta byla vydána žádným české bance. Aplikace bude pracovat přes QR-Code.