Ve vašem jménu je koncipován úvěr: co dělat?


Vydáno: 19.10.2016 | Aktualizace: 19.10.2016

Představte si, že stav člověka, který se zdá být žádný úvěr, a náhle obdrží zprávu o dluhu? Dokonce i pro lidi, kteří pravidelně využívají půjčky, zpráva, že jeho jméno orámované půjčku bez jeho vědomí, mohou být velmi nepříjemné a nečekané.

Tento článek se bude mluvit o tom, jaké kroky podniknout, aby se ochránili před podvodem.

Kdo je ohrožen?

Především snadnou kořistí pro podvodníky jsou lidé, kteří ztratili cestovní pas. Mnoho případů podvodu spojená s designovým úvěru pro jiné lidi nebo padělaných pasů.

Nyní, mnoho bank praktikuje rychlý úvěrový program, kdy dlužník o půjčku stačí navštívit pouze jednou institucí - k podpisu smlouvy. Samozřejmě, že bankovní šeky zaměstnanců a doklady totožnosti, ale podvodníci se naučili dokonale aplikovat make-up a převlek. Stává se, že smlouva o úvěru poslal kurýrem, pak údaje o zvířecí pas a řídil zcela kompetentní v těchto věcech člověka.

Co když jste ztratili svůj pas?

Pokud jste ztratili svůj pas okamžitě stanete novým podáním žádosti. Pokud jste ukradl dokumenty, je třeba jej prohlásit pasu kanceláři. Tedy, v případě odcizení dokumentů postupu pro získání pas déle, ale je to ve vašem nejlepším zájmu, protože je možné, že váš pas odcizen za účelem získání půjčky. Nahlásit krádež pas kanceláři, budete mít po ruce osvědčení neviny v případě, že se ukáže, že vaše jméno byl formován úvěr.

Kdo jiný by měl "být připraven"?

Tím potížemi by měl být také připraven pro lidi, kteří často využívají služeb pronájmu. Skutečnost, že podnikatelé požadují zástavy dokumenty, identitu - cestovní pas nebo řidičský průkaz. Typicky, mnozí raději dát pas, protože bez řidičského průkazu řídit motorová vozidla nemohou.
Ale jako pas získané Zlikvidujte podnikatelé mohou jen dohadovat.
V poslední době se policisté často uvádějí případy podvodů s dokumenty zanechal jako kolaterál pro dlouhodobý pronájem různých zařízení a dopravních prostředků.

Bankéři-podvodníci

Existují případy podvodu při zpracování úvěru s přímou účastí bankéřů. Samozřejmě, že se vnitřní podvodu v bankách aktivně bojovat, ale zcela vymýtit problém zůstává nejasná.

Typicky, nejčastější podvodné půjčky, že zákazníci jsou nakreslené přímo do prodejen při nákupu zboží. Skutečnost, že v tomto případě úvěru je vydána velmi rychle, už za půl hodiny a kontrolovat potenciální dlužník je velmi podmíněné.
Je třeba také poznamenat, že rozvoj zaměstnanců, který bere v designu úvěry v obchodech jsou téměř vždy nižší než jeho kolegové, kteří pracují v bance. To je důvod, proč podvodníci často používají tuto příležitost a rozeznat půjčky, i když poskytují pouze fotokopii pasu.

doporučení zákazníků

Aby dokázal, že do banky, že úvěr není vyhotoveno budete potřebovat hodně času a úsilí. Původní o "dlužník", který se dostal do potíží, by měl být následující:

Co nejdříve se obrátit na policii a podat žádost;
Zavolat do banky a předložit písemnou žádost;
Podat žádost na centrální katalogu úvěrové historie a zjistit, zda vydaný na vaše jméno pár kreditů.
Nespěchejte na splacení úvěru někoho jiného. I v případě, že banka najde své špatné, můžete bránit jeho nevinu u soudu.

Jaké důkazy používá?

Jako důkaz může sloužit video z bezpečnostní kamery Bank, zkoumání dokumentů, rukopis odborné a jiné důkazy prokazující svou nevinu. Jakmile je váš dluh je zrušen, nezapomeňte požádat o Credit Bureau s žádostí o odstranění z ní informace o zpoždění.