Včely pomáhat při sledování kvality ovzduší ve pražského letiště


Vydáno: 29.07.2016 | Aktualizace: 29.07.2016

Včely pomáhají sledovat kvalitu ovzduší v pražském letišti.
Kvalita vzduchu na letišti Praha Václav Havel pro monitorování společné včely. Speciální laboratorní pravidelně kontroluje jejich medu a pylu obsah těžkých kovů. Zatím negativní dopad letecké dopravy na životní prostředí není prokázána. Včelí produkty z letiště Praha splňují limity stanovené pro dětskou výživu, a dokonce sbírat bonusy. To bylo řečeno, letecký inženýr a včelař Roman Kuttelvaher.
Vzorky medu a pylu v plástech byly sbírány pro chemické analýzy od května do června. Pravidelné kontroly jsou certifikovány laboratoř v managementu z analýzy potravinářských výrobků.
Odborníci sledování, zejména obsah aromatických uhlovodíků a těžkých kovů v produktech. Přičemž výsledky jsou více než uspokojivé: počet těžkých kovů v medu a pylu nepřekračuje povolené limity.
V pražské letiště se nachází šest včelařství. Místní včely produkují asi 100 kg medu ročně. Ready Honey nalil do malých sklenic se speciálními značkami a používá se pro speciální účely samotných včelařů. Mezi širokou veřejností neprodával, jakož i pro masovou prodej medu příliš málo.