V září bude na český trh biorozkladni jedinečné balíčky.


Vydáno: 11.08.2016 | Aktualizace: 15.08.2016

V září bude na český trh biorozkladni jedinečné balíčky
Environmentální Frusack balíčky s jedinečným biologicky rozložitelné látky, která přišla se dvěma českými studenty může nahradit konvenční plastové sáčky. Stylové a bezpečné balení českých studentů zájem o veřejných: Dívky crowdfunding platformu pro 3 dny sháněl peníze zahájit výrobu. Nové balíčky jsou určeny především pro ovoce a zeleninu, v září, se objeví na českém trhu.
Každý rok, každý obyvatel České republiky využívá 400 plastových sáčků, které znečišťují životní prostředí. Alternativní jednorázové plastové tašky student University of Ghana lékařské Němcov a Teresa Dvorzhakova zaveden před 2 lety. Chtěli řešit narůstající problém jednorázové odpadu a nabízejí ekologických obalů pro přepravu a skladování. V loňském roce, biologicky odbouratelný balíček Frusack, který se stal pilotem produktový designér značky Infiberry, představila na výstavě Praha Design Week. Barevné obaly zcela rozkládají za přirozených podmínek a vlastnosti nejsou nižší polyethylen.

Frusack tašky z bioplastů, hlavní materiál, pro které byla kukuřice celulóza. Byla léčena na stejném stroji, že 1 klasické plastu. Tato výroba spotřebuje 65% méně energie.
Barva objem balení 5 litrů vydrží až 1,5 kg. Podle tvůrců, může být použit až do 2 let. Navrhovat průsvitného materiálu a dalších složek obalů vyrobených v českých továrnách. Šití je chráněná dílna v Meziborzhe.
Frusack balíček bude k dispozici v sadě s 3-6 kusy různých velikostí. Náklady na takové sady přibližně 500 eur. V budoucnu se autoři chtějí rozšířit své produktové portfolio a spolupracovat se sítí obchodů s potravinami.
Významně snížit používání plastových tašek do roku 2025 a plánuje Evropská komise. Podle různých zdrojů v Evropě ročně vyrábět 13 až 25 milionů tun plastových odpadů, z nichž se recykluje pouze 25%.