V roce 2016 Brno povede Českou republiku podle počtu kancelářských prostor


Vydáno: 22.01.2016 | Aktualizace: 22.01.2016

V roce 2016 Brno povede Českou republiku podle počtu kancelářských prostor.
Brno poprvé v Praze dopředu o počtu úřadů.
Brno letos poprvé překoná Prahy podle počtu úřadů. To bylo hlášené poradenské společnosti Cushman & Wakefield s odkazem na plány developerů. Většina úřadů v Brně v poptávce mezi technologických firem. V Praze, poptávka po kancelářích klesl po stavební boom v posledních dvou letech.
Do roku 2016 v Brně dokončit výstavbu několika kancelářských projektů s celkovou plochou více než 50.000 metrů čtverečních. Hlavními klienty obchodních center v Brně bude firma s IT a příbuzných oborech. Titul "Data Center Česká republika» Brno dokazuje v číslech. Podle statistik společnosti Cushman & Wakefield, společnosti z oblasti IT jsou obsazeny téměř 60% všech pronajatých kanceláří.
V Praze, na základě současných plánů pro investory v roce 2016 bude postaven více než 30.000 metrů čtverečních kancelářských ploch. Jedná se o nízký počet ve srovnání s průměrnou roční stavby ve městě. Důvodem pro snížení stavebních úřadů bylo, že předchozí dva roky kancelářských center postavený příliš, protože procento nezanyatyh kanceláře v Praze byl nejvyšší v historii. Do konce roku úřady byly postupně vyplnit.