V průběhu posledních pěti letech v České republice nejdražší pozemních


Vydáno: 13.09.2016

Česká Hypoteční banka zveřejnila studii o trhu s nemovitostmi.
Tržní ceny bytů, domů a pozemků ve druhém čtvrtletí letošního roku pokračoval růst. Ve srovnání s loňským rokem, nejdražší byty v Praze a Jihomoravském Kralovohradetskyy hrany.

Pod HB Index, majetkové hodnoty ve druhém čtvrtletí zvýšil o 8,1 procentního bodu na 107.8 v meziročním srovnání. 100 bodů jsou skutečné ceny nemovitostí k 1. lednu 2010. Byty a domy dražší v posledních letech, ale plochy rostou v ceně od roku 2011.
"Růst cen bytů, a to zejména v posledních dvou letech postupně zvyšuje. Spíše rostoucí náklady na bytů v Praze a na okrajích Jihomoravský Kralovohradetskyy. Nejpomalejší - Karlovy Vary "- říká ředitel realitní Petr Němeček Hypoteční banky.
Ceny za druhé domovy v panelových domech rostl dvakrát rychleji než cihla. Cenový index pro průměrnou půdy se zvýšila o 7,8 procentního bodu a dosáhla 128,8 bodů. To naznačuje přistát dobrou investici s nízkými náklady na údržbu. Většina lidí si koupit pozemek v blízkosti velkých měst, a pozemek o rozloze asi 850 metrů čtverečních. m (Praha -. 250 metrů čtverečních méně).
Nejlevnější byty. Cenový index pro tyto vzrostla o 2,6 procentního bodu na 109,8. Největší poptávka je po domech ve velkých městech.