V příštím roce se Česká republika bude nová nejdelší železniční tunel


Vydáno: 10.06.2016 | Aktualizace: 10.06.2016

V příštím roce se Česká republika bude novým velmi dlouhý tunel pro železniční dopravu. Jsme dokončena výstavba první zkumavky. Dokončení je plánováno na listopad 2017. Po 16 měsících práce dokončena první ze dvou trubek Nejdelší železniční tunel v České republice, kteří budují nedaleko Plzně. Délka tunelu bude 4.150 metrů.
Po dokončení by mělo být hlavní součástí nové dvoukolejné trati z Rokycan v Plzni, který se připojí 3. koridor Praha-Cheb. Most plánuje předat v listopadu příštího roku. Stavba přidělené 2 miliardy korun. Tuto sobotu každý může přijít k výstavbě den otevřených dveří.
V současné době v České republice již považovány za Brzhezenski tunel-in-Khomutova, na které vlaky jezdí denně. Jeho délka je 1758 m. Nový tunel poblíž Eypovitse v Plzni bude delší o téměř 2,4 kilometrů. Po třech měsících, začne konstrukci druhé trubky. Stavitelé věří, že mohou rychle se s tím vyrovnat, protože již mají zkušenosti na webu. Na výstavbu čtyř denních změn, zaměstnává více než 120 lidí.
Navzdory skutečnosti, že nový tunel bude nejdelší v České republice, to je ještě daleko od Hotardskoho tunelu ve Švýcarsku, 57 km dlouhé, které bylo vybudováno 16 let.