V případě prodlení potrestán těžší.


Vydáno: 28.09.2016

Obyvatelé České republiky, kteří tvoří pozdních plateb hypoték, očekává tvrdší sankce. To vše bankovní zákazníci informováni e-mailem. V reakci na vlnu nepokojů ze strany dlužníků finančních institucí byla reakce, která zvyšuje sankce obviňují plátců, což opožděným platbám.

Dříve, pokuta za prodlení teprve po třicet dnů delikvence, a mnoho kredytootrymuvachi žádný spěch, aby se peníze, protože věděl, že akcie za měsíc. Nyní pokuta bude účtována od prvního dne prodlení. Pokuta ve výši dvou úrokové sazby, která je v pořádku ve výši 20% částky naběhlé úroky a navíc dvojnásobnou sazbou z úvěru, úroková na těle úvěru.

Inovace v oblasti sankcí se objevil ve třech největších bank v České republice - v rámci České národní banky, Fio banka, Sberbank CZ. Většinou je to způsobeno tím, že mnoho finančních institucí akcionáři nové opatření, kteří se rozhodli představit činnosti banky západních obchodních norem. Na začátku českých bank byli loajální vůči dlužníkům, kteří mají prodlení s platbami, a ne přísná opatření do 90 dní po splatnosti. Nicméně, jak je ukázáno, neznalí občané začali používat tyto zmírňují opatření a byl posílen.

Banky budou taková opatření, aby se snížilo riziko jejich finanční a přimět dlužníka vážné o splácení. V případě, že první polovina 2016 částky účtované od dlužníka za každý den prodlení, rovnající se 0,5 procenta z částky platby, v druhé polovině roku bude tento poměr 1 procento. U některých bank je toto číslo ještě vyšší.
Podle odborníků přijetí úsporných opatření a zvýšení sankcí vedlo nejen ke zvýšení odpovědnosti kredytootrymuvachiv a snížit riziko nezaplacení, ale také zvýšilo finanční instituce ziskové. Vzhledem k tomu, většina bank v České republice pokračoval nižší úrokové sazby z hypotečních úvěrů, a sazby z vkladů zvýšila, příjmy v této oblasti se výrazně snížila, a rozhodl kompenzovat zvýšením sankcí.

České banky vyvinuli některé systémy, které umožní dosažení zisku pro daňové poplatníky, kteří se pozdě s vydělávání peněz. V úvěrové smlouvy zadaného bodu, který stanoví, že pro nedoplatku, dokonce i samotné minimum, kredytootrymuvacha pokutu ve výši stanovené výše. Například nedostatečně banka tento měsíc korunu, a banka má pokuty ve výši 350 korun. Je-li úvěr vyplácí ve stejných splátkách (annuitentnaya schéma) finanční instituce nelze "umístila" platbu, i když to byla podána včas, pokud chybí dokonce i minimální výši konečné výši platby.

Ale většina dlužníků neukáznění, čímž se hlavní příjem z pokut a penále, je to obyčejní lidé, kteří z jakýchkoliv důvodů nemají čas, aby se peníze na kreditní skóre. To může být docela banální příčinu, nemoc, dovolená, cestování, je nutná platba, ale po uplynutí lhůty pro několik dní.