V případě, že banka požaduje předčasné splacení


Vydáno: 01.12.2016

Zlomil světová finanční krize nebude zpomalovat dopad na českém hypotečním trhu. Mnoho českých bank - uvažují o tom, že cena zástavy může klesat - začala nabízet svým dlužníkům splatit před termínem alespoň některé z nich vydávají hypoteční úvěry. Zatímco finanční instituce jsou omezeny na doporučení a požadavků. Ale to samo o sobě významný podíl prasnic paniku mezi dlužníky, kteří v pořadí, se obávají o osud jejich majetku, aniž by mohla realisticky zhodnotit budoucnost.

Předpovědi o cenách nemovitostí přispívají jen málo těch, kteří si koupili své byty prakticky na zvýšení cen, a dokonce i hypotéky. Je to nejen banky, které mají problémy s likviditou. Občané také nechtějí platit dvakrát až třikrát nájemném, který může pokles cen brzy.

Proto pokud obdrží dopis od banky s návrhem vrátit hypotéku předčasně, jednoduše odstranit a znovu si přečíst smlouvu o půjčce. Rozhodně se zdá frázi, jehož smyslem je zajistit, aby případné dodatky či změny úvěrové smlouvy jsou platné pouze tehdy, pokud jsou zaznamenány v písemné formě a podepsána oběma stranami. To znamená, že banka žádný právní pákový efekt vás nutit k návratu úvěr předčasně.

Je - s ohledem na důvěryhodných dlužníků. Ale tam jsou časy, kdy úvěrová instituce tam je každý důvod požadovat předčasné ukončení smlouvy a splácet úvěr. Mezi takové situace patří:

- Chronické opakované porušení úvěru dohodnutého harmonogramu měsíčních plateb;
- Přítomnost prodlení déle než tři měsíce 'z úvěru;
- Porušení dlužníka jakýchkoli jiných smluvních podmínek;
- Ztráta dlužníka, nemožnosti dalšího zaměstnání do tří měsíců;
- Porušení proti dlužník trestním řízení;
- Výskyt v jeho nové finanční závazky (výživné, a ostatní platby za vykonávání soudu);
- Zabavení účtů a aktiv dlužníka (u právnických osob);
- Detekce padělání dokumentů ze strany dlužníka nebo kdy banka poskytla nepravdivé informace o sobě.

Pokud žádný z výše uvedených neplatí pro vás, a vy včasné platby hypotéku na plánu, je to důvod k obavám - a čím více panice - tam je absolutně žádný.