V Praze otevřena první vietnamské banky BIDV


Vydáno: 12.12.2016

Vietnam banka pro investice a rozvoj BIDV otevřela kancelář v Praze Vinogradsky ulici. V budoucnu to bude pomáhat vietnamské komunity a českým exportérům. Dnes organizace vyšetřuje pouze nový trh, pokud neobdržel licenci pro bankovní činnosti.
"Asi vylezl otevření vietnamské bankovních informací humbuk a malé falešné zvěsti se šířily že my ne BIDV bankovní pobočku, ale jeho zastoupení", - řekl novinářům jeden ze zaměstnanců cheshskohovoryaschih úřadu, který odmítl sdělit své jméno, protože nehodlala pracovat v bance v budoucnosti, a dočasně pomáhal s překladem dvou vietnamských manažerů. Podle ní banka je v současné době zkoumá český trh a nabízí konzultace a České v'yetnamtsyam místní podniky, kteří by chtěli investovat do Vietnamu.
Celková aktiva banky BIDV, pokud jde o 370 miliard korun. Je to druhá největší banka ve Vietnamu. K dispozici je 16 tisíc zaměstnanců. Banka má 118 poboček a poskytuje zemí, bankovnictví, pojišťovnictví, makléřské a investiční služby.
Slavnostního otevření BIDV se konalo ve čtvrtek v pražském hotelu Marriot. Tato akce se zúčastnilo hlavu Bank Tran Bac Ha, ředitel nové organizace Khoa Ngo Mikhno.
Podle nich bude první etapa České republiky banky získat práci místních Vietnamců, kteří byli vzdělaní v oblasti financí a ekonomiky, a po českých občanů.
Složení metra jako dárek k Vietnamu
"Vietnam nám dal počítadlo ruku ke spolupráci", - se radoval otevření Marcel Winter z České-vietnamské společnosti. Myslel si, že čeští podnikatelé štěstí: "Banka není otevřen v Maďarsku, a to v Polsku, a přišel k nám." Podle něj je aktivita české straně je poměrně vysoká, takže velký potenciál vietnamský trh millionovoho 90 by mohla být snadno odstraněna ze soutěže, jako je například německých firem.
Ačkoli českých oficiálních návštěv Vietnamu, podle Wintera, zatímco tam je zdvořilostní návštěva, německá kancléřka Angela Merkelová během své nedávné návštěvě země představil vietnamskou vlak metra kapitál, který učinil místní politici působivé.