V Praze otevřel výrobu baterií pro napájení budoucnost


Vydáno: 23.12.2016

Česká firma HE3DA zahájila řízení baterií, které bude pohánět budoucnost světa. Získat licenci pro automatizované výrobní linky na výrobu revoluční baterii by rád Čínu, Rusko a Německo.

Ve čtvrti Letňany zahájila pilotní výrobu zcela nové generace baterií pomocí nanotechnologie založené na globální patenty vynálezce Jan Procházka. Baterie, které budou produkovat HE3DA česká firma bude bezpečnější a levnější, a jejich kapacita bude více než současných lithium-iontových baterií.
Nové baterie se používají v automobilovém průmyslu, které poskytují elektromobilnosti, jakož i v oblasti výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů. V plně automatizované výrobní linky v Letňanech, společnost bude skvělý obchod a 4 tisíc čtverečních. M. m. na suchu Horn. Později bude rozšířena na 40 tisíc.
Vynálezce Jan Procházka otevřela společnost společně s podnikateli a Vladimir Prus Radomir Yirkoy. Podařilo se jim přilákat 50 milionů eur z čínských investorů, kteří nyní má menší podíl. Očekává se další investice ve stejné výši.
Následující automatizovaných výrobních linkách bude odhaleno na základě licence v různých částech světa. Zájem již projevilo Německo, Čína, Rusko a Slovensko. Peníze získané z licence půjde do České republiky.