V Praze otevřel výrobu baterií pro napájení budoucnost


V Praze otevřel výrobu baterií pro napájení budoucnost

Česká firma HE3DA zahájila řízení baterií, které bude pohánět budoucnost světa. Získat licenci pro automatizované výrobní linky na výrobu revoluční baterii by rád Čínu, Rusko a Německo.

Ve čtvrti Letňany zahájila pilotní výrobu zcela nové generace baterií pomocí nanotechnologie založené na globální patenty vynálezce Jan Procházka. Baterie, které budou produkovat HE3DA česká firma bude bezpečnější a levnější, a jejich kapacita bude více než současných lithium-iontových baterií.
Nové baterie se používají v automobilovém průmyslu, které poskytují elektromobilnosti, jakož i v oblasti výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů. V plně automatizované výrobní linky v Letňanech, společnost bude skvělý obchod a 4 tisíc čtverečních. M. m. na suchu Horn. Později bude rozšířena na 40 tisíc.
Vynálezce Jan Procházka otevřela společnost společně s podnikateli a Vladimir Prus Radomir Yirkoy. Podařilo se jim přilákat 50 milionů eur z čínských investorů, kteří nyní má menší podíl. Očekává se další investice ve stejné výši.
Následující automatizovaných výrobních linkách bude odhaleno na základě licence v různých částech světa. Zájem již projevilo Německo, Čína, Rusko a Slovensko. Peníze získané z licence půjde do České republiky.