V Praze bezpečně plavat, téměř všechny vodní útvary čistou vodu


Vydáno: 30.07.2016 | Aktualizace: 15.08.2016

V Praze bezpečně plavat, téměř všichni vodních ploch čistou vodou.
V pražských nádrží čistou vodou, obyvatelé a návštěvníci mohou koupat bez obav z onemocní. Většina vody se však ve vodě džbánu Motol rybník, jezero v Dyvoka-Sharqi a stanoviště v Radotyna. Sanitární Service popisuje vodu čistou v Praze - na základě zkoušek, které jsou pravidelně zveřejňovány na svých oficiálních internetových stránkách.
Pražané doporučuje, aby být opatrní při koupání v nádržích av Sheberak Hostivarzhe od zhoršenou kvalitou vody tam. To se zvýšila koncentrace tsiaonobakteriy, které mohou způsobit kožní vyrážku nebo podráždění žaludku při požití vody.
Odborníci říkají, že kvalita vody lze nezávisle ověřit jakoukoliv osobu. Je třeba čerpat vodu do láhve s úzkým hrdlem. Pokud je voda v ní je zcela zelená, nemáte se čeho bát. Pokud krk zůstane sediment z modro-zelené řasy, kvalita vody je špatná.
V současné době je hlavní město České republiky je šest přírodní nádrže a devět venkovních bazénů. K dispozici jsou také kryté bazény a akvaparky. Kromě toho, lidé jsou stále více plavání ve Vltavě.
Nové zásobníky v nadcházejících letech se může objevit v Modrzhanah. Rybník u Lhotke v Praze 4 je uzavřena na koupání: je zde příprava na rekonstrukci.