V motoristy obdržela Česká republika dotace na nákup ekologických vozidel z


Vydáno: 02.02.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

V motoristy obdržela Česká republika dotace na nákup ekologických vozidel. Přesné podmínky pro platby a nastavit jeho velikost v příštím roce.
Od poloviny příštího roku, čeští motoristé mohou být schopen získat grant od státu koupit auto na stlačený zemní plyn (CNG) nebo elektricky - řekl, že publikace Hospodářské noviny. Aby bylo možné nároku rodinám finanční pomoc podnikatelům nebo malé firmy. Jaká bude velikost plateb a přesné podmínky pro granty je diskutována zástupci Ministerstva životního prostředí České republiky a Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky.
To bylo se dozvěděl, že vláda odmítla možnost, podle které se dotace za auto na stlačený zemní plyn a el bude stejný - 40.000 korun. Toto rozhodnutí má vliv na hodnotu rozdílu dvou režimech. Také ministr životního prostředí Richard Brabec řekl, že by chtěl, v první řadě, aby podporovaly auta na elektrický pohon.
Grant bude přiděleno na nákup automobilů a přívěsů s hmotností do 3,5 tuny. Jednou z podmínek pro získání finanční pomoci bude ekologická likvidace starého vozu. Bude také nastavit maximální cenu automobilu, bude finanční pomoc na nákup prémie automobilu nebude moci přijímat.