V letošním roce se Česká republika otevřela nejmenší počet firem za posledních pět let


Vydáno: 12.12.2016

V prvním pololetí letošního roku v České republice otevřela 11,421 nových firem, nejmenší číslo v posledních pěti letech. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, můžeme hovořit o snižování Shestyprotsentne. Kromě toho se v této době, kdy společnost byla uzavřena v 2074. Příčinou toho všeho bylo především nepříznivá ekonomická situace, komplikace podmínek pro úvěry od bank a dluhové krize v Evropě. Hlášeno česká informační agentura Capital (ČEKIA).

Analytik ČEKIA agentura vysvětlil, že české ekonomice v posledních měsících, stojí na místě a prognózy pro nejbližší budoucnost spíše pesimistické. Státní firma a ušetřete spotřebitelé a podniky se obávají nejen zvyšování daní, ale nestabilní legislativa.

Na březích, podle Shtepanovoy silně ovlivňují krátkodobé ekonomické krize a problémy. Proto neumožňují podnikatelé získat velký úvěr, což dále komplikuje otevření a provoz nové společnosti. Kromě toho podnikatelskou iniciativu a silně inhibuje konkurence je poměrně vysoká, a obavy o budoucí vývoj západní Evropy - největším obchodním partnerem České republiky.

Většina firem v České republice byl otevřen v roce 2007, kdy podniky aktivně využívají ekonomický boom a jsou často organizovány a ty komunity, které neměly zdravého podnikatelského plánu. Proto se v průběhu krize se přirozeně zvýšila annulyrovanyy počet takových společností se snížil i počet nově vstupujících.

Na Slovensku společnost vypadat jako houby po dešti

Nyní na Slovensku, kde za prvních šest měsíců letošního roku bylo více než 10.500 nových firem Zcela jiná situace. Pokud podniky v druhé polovině roku se otevře novou komunitu stejným tempem, na Slovensku bude o 10% více firem než loni. Pak to bude největší množství objevů firem v posledních šesti letech, během nichž ČEKIA zabývající se výzkumem statistik. Jak se ukázalo, že ekonomické problémy Evropy o podnikatelských choutkám Slovensko není ovlivněna.

Výsledky podrobný průzkum ukazují, že ve východní Evropě poklesl i zájem o otevření nových akciové společnosti. Podle Shtepanova, důvodem byl zákaz akcií na majitele, takzvaných anonymních akcií.