V jaké měně otevřít vklady v českých bankách v roce 2017?


Vydáno: 18.01.2017

Snad všechny slušné finanční experti v reakci na otázku, v jaké měně by měla otevřít vklady v českých bank nedošlo ke ztrátě peněz na výkyvy pevných směnných kurzů, radí držet "vejce v různých koších." Nicméně, velký počet odborníků věří, že udržet své úspory je lepší v české měně.

Volba měně depozita v roce 2017: znalecký posudek

Potenciální investoři českých měnových struktur mívají dlouhé, aby puzzle nad tím, zda přidělit dostupné úspory v národní měně v České republice - v českých korunách. Téměř nikdo nemůže s jistotou říci, zda tato možnost je nejoptimálnější z hlediska ziskovosti - a to jak pro investory i pro běžné české občany. Co si vybrat v roce 2017? Kron nebo ještě cizí měně - dolary, eura, franky, atd.?

Podle analytiků kvůli vysokým depozitních sazeb, stanovených v prosinci loňského roku, společnosti vydávající kreditní karty byly schopny získat finanční prostředky Čechách české populace. Podle České národní banky, na konci posledního měsíce roku 2016 se objem vkladů termín 1-12 měsíců vzrostl o 55 procent, zatímco vklady za rok nebo více bylo 13 procent méně.

Zároveň se maximální úrokové sazby z vkladů brzy začala klesat. Na začátku letošního roku, příslušné rozhodnutí byla přijata celá řada českých bank. Mnoho bankovních organizací zahájily akce, jejíž podmínky za předpokladu, že ceny budou klesat po snížení klíčové sazby centrální banky o dva procentní body na 15 procent.

Doporučená potenciálním vlastníkům ložisek, které mají ruce na cizí měnu bez otevření vklady ve výši české koruny, která se pohybuje kolem 25,35 za dolar. Podle ní se směnný kurz koruny se může zvýšit. To udržuje rizikem ztráty v případě převodu měny v cizí zemi za velmi vysokou rychlostí.

Vklady v cizí měně vyzývají k otevření těch, jejichž úspory jsou převedeny do měny jiné země. V případě, že budoucnost v rukou vkladatele, kteří opravdu chtějí hrát na výkyvech jsou jen koruna, finanční analytik doporučuje uchýlit se k využití akciových trhů.

Představuje objev vkladů v českých bankách
Rozhodnutí o zápisu vkladu v cizí měně je nyní nutné vzít v úvahu finančních cílů. V případě, že investor má v úmyslu převést své stávající korunu v americké měně v naději, že profitovat mohou být v budoucnu otevřít vklad to nestojí za to.

Krutý vtip s majitelem vkladu může hrát měnových rizik, zatímco finanční výsledek zvolené strategie může být kompenzován náklady na konverzi. Nicméně, vklady v cizí měně může sloužit jako účinný nástroj v případě, že úspory zákazník se zaměřuje na krátkodobé povahy, a to i pro cesty mimo území České republiky.