V hypotékách se nám daří. Navíc máme zvýhodněnou sazbu pro osmiletou fixaci


Vydáno: 20.04.2017

Od července do září poskytla Česká spořitelna o polovinu více hypotéka než loni touto dobou. Atraktivní nabídku pro klienty připravila i v říjnu, kdy nabízí výhodnou úrokovou sazbu 2,09% pro osmiletou fixaci hypoték.

Ve třetím čtvrtletí poskytla Česká spořitelna více než 7 tisíc hypoték v celkovém objemu 13,5 miliardy korun, což je o 51 % více než ve stejném období loňského roku. „Podobně slibné výsledky očekáváme i v posledním čtvrtletí, které by mělo být v objemu i počtu poskytnutých hypoték zhruba stejně silné,“ řekl Karel Chábek, manažer hypoték České spořitelny. Průměrná výše hypotéky se v tomto období zvýšila z loňských 1,6 milionu korun na letošních 1,9 milionu korun. Průměrná splatnost stabilně zůstává kolem 25 let a již tradičně je největší zájem o hypotéky v Praze.

„Abychom v úspěšném trendu pokračovali a zároveň dali našim klientům šanci zajistit si co nejnižší sazbu na co nejdelší dobu, připravili jsme pro naše zákazníky výhodnou sazbu pro osmiletou fixaci,“ řekl Karel Chábek, manažer hypoték České spořitelny. Pokud si klienti zažádají o hypotéku do 25. října a zároveň si sjednají pojištění schopnosti splácet, získají sazbu 2,09 %. Bez pojištění pak mohou získat sazbu 2,29 %. Tato akce platí pro všechny nové hypotéky až do výše 90 % hodnoty nemovitosti, které jsou splácené z aktivního účtu u České spořitelny. Tuto výhodnou sazbu klientům garantujeme na 30 dní a platí i pro refinancování hypoték z jiných bank.