V hypoték České republice získávají popularitu pro budoucí nájemné z bytů


Vydáno: 25.10.2016

České banky zaznamenaly nárůst zájmu o hypotéky na základě budoucích příjmů z pronájmu bytů, zakoupené na leasing - investice roste poptávka po bydlení.

V souvislosti s rekordně nízké úrokové sazby hypoték v investic do nemovitostí Česká republika se stává populární. Tak, říkají odborníci, a to i jeden byt v dobrém sousedství může přinést investorům až 5% ze zisku za rok mezi nízkými a dokonce i záporných úrokových sazeb z vkladů, mnozí lidé myslí dobrá volba.
Tato hypotéka chtějí čerpat i ti, kteří jsou přítomni i při nízkých sazeb platit za to nemůže, protože například platí další úvěrů na bydlení. Pro takové zákazníky české banky začaly nabízet hypotéky na základě budoucích příjmů z nájemního bydlení koupil.
"V takových případech uvažujeme 60% budoucích příjmů z pronájmu - údaje potvrzují náš vnitřní odborníka. Zbývajících 40% - předvídatelný náklady na daně, údržba bytu a rezervy na změny v cestujícího "- uvedl mluvčí UniCredit Bank Peter Plotsek s tím, že dlužník také potřebuje dobu až šesti měsíců, přinést smlouvu podepsala banka s obyvateli investičních bytů ,
U UniCredit Bank uvedl, že takové hypotéky v posledních dvou letech bylo o 10% více než dříve, a to zejména ve velkých městech, kde lidé často přicházejí o práci a hledají nájemní bydlení. Podle Hypoteční banka, investiční apartmány mají od 5% do 10% vydaných bankovních hypotečních úvěrů, i když tempo na těchto úvěrů je obvykle mnohem vyšší.
Developerská společnost také poznamenal, růst investic v popularitě bytů - takže v tomto roce, asi každý čtvrtý byt objednávku poté předat.
"Podíl bytů nakoupených v rámci investičních činí kolem 30% našich projektů," - uvedl šéf developerské společnosti Trigema Marcel Soural.
Většina z těchto bytů je koupil v Praze - je zde menší riziko ztráty investice i po pádu cen nemovitostí a mnoho lidí hledá nájemního bydlení. Na druhém místě z takových investic - městech, kde jsou velké univerzity, a proto mnoho studentů - potenciálními nájemci.
Některé firmy dokonce nabízejí zákazníkům s plochou pick and budoucích obyvatel. Tato služba se nazývá "investiční byty s garantovaným příjmem," a zákazník potřebuje pouze podepsat smlouvu a zaplatit, a všechny problémy s obyvateli a následnou údržbu bytů společnost sama vyřeší.
Ačkoliv slevy při nákupu více bytů - vývojáři říkají, že někdy zákazníci kupují 10 položek - v poslední době výrazně snížily. Dříve by mohl dosáhnout stovky tisíc eur, ale nyní "velkoobchodní" kupují většinou malé byty s jednou nebo dvěma místnostmi, a oni jsou v současné době nejžádanější.