V důsledku fúze v České republice byl největší investiční společnost


Vydáno: 19.12.2016

ČP Invest a Generali Investments CEE kombinovat. Nová společnost spravuje majetek ve výši více než 250 miliard korun.

Investiční společnosti ČP Invest a Generali Investments CEE, kterou vlastní finanční skupina Generali, kombinovat. Podle tiskového atašé společnosti Generali Investments CEE Bouzkovoy Sharkey, fúze na českém trhu byla největší investiční společnost, která spravuje majetek ve výši více než 250 miliard korun. Česká národní banka schválila transakci.
Dříve ČP nabídl soukromým klientům investování do podílových fondů. Přímo zodpovědný za finanční řízení společnosti Generali Investments CEE. Po fúzi ČP Invest a Generali Investments CEE největší investiční společností v České republice se bude jmenovat Generali Investments CEE (úplný oficiální název - Generali Investments CEE, investiční společnost, a.s.).
Po fúzi se společnost slibuje zákazníkům rychleji reagovat na změny na trhu a rozšířit své pole působnosti nejen pro jednotlivce, ale i celé řady firem, veřejných institucí a bank.
Generální ředitel Generali Investments CEE Josef Beneš dodal, že spojením obou společností zákazníci obdrží komplexní služby na skladě výrobků a správy aktiv, nebo asset management.
Generali Investments CEE poskytuje služby v oblasti kolektivního investování a investiční management od roku 1991. Podle AKAT, to je největší správce aktiv v české společnosti. Společnost je největší pojišťovací skupinou na světě Generali.