V České republiky zvýšil ceny bytů ve vztahu k příjmům


Vydáno: 16.02.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Chcete-li koupit byt, Češi musí zaplatit průměrných mezd ve výši 100 - nejvyšší za posledních 5 let. V České republiky zvýšil ceny bytů ve vztahu k příjmům.
Ceny bytů v České republice byly rychle odstraněny z možností českých rodin. Koncem loňského roku, obyvatelé dal Českou republiku ke koupi bytu asi 100 průměrnému měsíčnímu platu. To je největší v posledních 5 letech.
Poptávka po bydlení roste na území České republiky, v závislosti na makléře realitní kanceláře prodávají prestižní předměty během několika dnů. Tolik nových bytů, jako loni v Praze, neprodávají ani před krizí. Zájem kupujících oživit hypoteční k dispozici měsíční platby, které byly 1/5 méně než na počátku tohoto desetiletí. Ale situace se může změnit.
Přestože průměrná mzda v únoru Čechů posílil o 3,5%, ceny bytů začaly růst rychleji. V důsledku toho, pouzdro se stává méně dostupným vztaženo na obyvatele příjmu. Pokud ceny porostou ještě rychleji, bude to alarmující, - řekl hlavní ekonom Raiffeisenbank Helena Horská.
Historicky nejdražší byty v České republice ve vztahu k příjmům domácností byly na jaře 2008. Pak dům musel zaplatit 134 celostátní průměrná mzda. Nejvýnosnější trh s nemovitostmi byl v zimě roku 2013, kdy byt musel zaplatit 94 průměrné mzdy.