V České republice se výrazně snížil počet zahraničních pracovníků ze třetích zemí


V České republice se výrazně snížil počet zahraničních pracovníků ze třetích zemíV České republice se výrazně snížil počet zahraničních pracovníků ze třetích zemí. Zpracovatelský průmysl, stavebnictví, velkoobchod a maloobchod, opravy motorových vozidel. Právě v těchto oblastech je většina cizinců ze třetích zemí (státy mimo EU).
 "Česká republika je poměrně málo cizinců. Pokud sečtete pracovníky ze zemí EU a zemí mimo EU, dostanete pouze 5-6 procent z celkového počtu zaměstnaných, "- řekl ředitel Multikulturního centra" Prague "Marek Chanek.
"Počet cizinců ze třetích zemí, kteří pracují ve stavebnictví a zpracovatelském sektoru výrazně poklesla," - řekl sociolog sociologie Ústavu České republiky Jan Leontiev.
Podle ministerstva práce a sociálních věcí a Český statistický pokles v roce 2008 ve zpracovatelském průmyslu zaměstnávala více než 48.000 cizinců ze zemí mimo EU. V roce 2014 jejich počet klesl na 14.000. Počet cizinců pracujících ve stavebnictví se snížil z 53 tisíc na 12,5 tisíc osob - podle portálu e15.cz. Důvod, proč se nazývá hospodářskou krizí, jimiž je Česká republika značně omezený počet vydaných pracovních povolení. Nicméně počet pracovníků z členských států EU zvýšil. Některé z nich se pozice, ve které dříve pracovaly cizince ze třetích zemí.
Nejvíce cizinců pracujících v České republice pochází ze Slovenska, Ukrajiny a Vietnamu. Odborníci na vědomí, že očekávané další vývoj zahraničních pracovníků v zemi je obtížné. Předpokládá se, že počet ukrajinského pravděpodobně zvýší. Nicméně poptávka po pracovních víz stále překročí počet vydaných povolení k práci. Tak, podle Svazu průmyslu a dopravy ČR, české firmy jsou ochotni půjčit až pět tisíc uprchlíků. Zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR bude diskutovat s ministrem práce a sociálních věcí České republiky možnost vytvořit agenturu, která se bude zabývat rekvalifikaci uprchlíků.
"V současné době české firmy potřebují specialisty technického profilu. Mnoho firem má pro roky zaměstnávat cizince. Typicky, migranti s velkou zodpovědnost patří k jeho práci, "- uvedl šéf Asociace malých a středních podnikatelů České republiky Karel Havlichek.
Všimněte si, že většina cizinců pracuje na místech, které většina Čechů jsou v žádném spěchu půjčovat. V červenci letošního roku o zaměstnání služeb zaměstnanosti v České republice, bylo jich tam desítky tisíc nabídek. Zjednodušeně řečeno, zaměstnavatelé potřebují pracovníky na částečný úvazek, řidiči nákladních automobilů autobusy, klempíře a zámečníky.