V České republice se objeví nabíječky pro elektrické Tesla


Tesla Motors se bude stavět v letošním roce v České republice se první dobíjecí stanice, které budou krmení elektroavtivok. První stanice bude k dispozici v letošním roce.

Majitelé elektromobilů Tesla, v letošním roce v České republice budou moci nabít své vozy ve značkových dobíjecích stanic. Americká společnost Tesla připravuje na expanzi ve střední Evropě ve spolupráci s rafinace ropy koncernu PKN Orlen. V dobíjecích stanic Česká republika Tesla bude umístěn na čerpacích stanicích Benzina.

První český závod, který ukazuje, jak Tesla kompresor, by se měl objevit v tomto roce. Tři stanice se otevře v příštím roce. Oni se odráží na mapě plánovaných čerpacích stanic, které se můžete podívat na stránkách Tesla.

Společnost se nevyjádřila k jejich plány. Víme, že tento rok se chystá zavést v Polsku asi 5 nabíjení instituce, a při následném rokah- dva. Kdy a kde se objeví na české i polské síla skupiny PKN ORLEN, dosud hlášeny. Rozhodnutí bude přijato na konci roku.

"Teď je společnost studuje Tesla evropský prostor a vybírá, kde to bude výhodné umístit dobíjecích stanic", - řekl mluvčí společnosti Unipetrol, která vlastní síť čerpacích stanic Benzina.