V České republice se bude srovnávat platy mužů a žen


Vydáno: 13.03.2016

V České republice se bude srovnávat platy mužů a ženV České republice se bude srovnávat platy mužů a žen. Zatímco ministerstvo práce České republiky věří, že ženy za stejnou práci se platí 22% méně než muži.
Ministerstvo práce ČR nespokojeni s tím, že ženy v České republice dostávají mzdu o průměru o 22% méně než muži. Muži zaplatit asi 30 tisíc eur měsíčně, ženy vydělávají o 6,5 tis kroons méně. Rozdíl je patrný zejména v platech odborníků s vyšším vzděláním na obsazování vedoucích funkcí. Ministerstvo připravuje kampaň, která měla vyhladit rozdíly mezi pohlavími v platech. Inspekce práce půjde o kontrolách, a nelíbí zaměstnavatele.
Podle ministra práce Michaela Marxe, nejhorší ženy výchovu dětí sama. Po snížení mezd děti matek nemůže jít do klubů, jít se spolužáky na horách nebo v letních táborech. "
Vyřešit problém kalkulačku platů, které pomohou ženám spočítat, kolik by měl obdržet na konkrétní práci v regionu. inspektoři práce bude monitorovat místní dodržování pravidel. První sériově kontrola naplánováno na duben.
Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Ganac uvedl, že úředníci budou zasahovat pouze v případě těch společností, které jsou alespoň částečně ve vlastnictví státu. Ministerstvo práce se chystá k odstranění rozdílů v odměňování mužů a žen do 5 let. Česká republika je na třetím místě na tento indikátor. Další rozdíly v platech zaměstnanců a zaměstnanců jen v Rakousku a Estonsku.