V České republice roste počet bankomatů a poboček bank


V České republice roste počet bankomatů a poboček bank

Rostoucí popularita mobilního a internetového bankovnictví nestala překážkou zvýšení počtu bankomatů a poboček bank mezi českými bankami.

Tak, v roce 2010, Česká republika, bylo 5.166 tisíc úřadů, přičemž šest let se jejich počet i když ne moc, ale zvýšily. -. Až 5.185 tisíc, Reports portál České Vstřícná banka každoročně identifikuje nejvíce přátelskou banku v zemi. A v případě, že velké banky postupně uzavřít fyzické oddělení, noví hráči na vyrovnání svých funkcí zachování celkového počtu na stejné úrovni.

Například Česká Spořitelna počet poboček v šesti letech snížil z 667 v roce 2010 na 663 v roce 2016. V ČSOB z 237 v roce 2010 na 230 v roce 2016 .. Tak u UniCredit Bank zvýšila počet poboček z 67 na 151 za posledních šest let.

"Divize se postupně promění v místo setkání pro klienta bankéře pro poradenství a v souladu s trendy přechod z městských center ve velkých nákupních centrech."

Podle odborníků bude poboček bank v České republice blízké budoucnosti klesat, ale menší kanceláře a banky budou účinnější, pokud jde o rozsah poskytovaných služeb.

Pokud jde o síť ATM, v průběhu šesti let v kontextu touhy bank ke snížení finančních transakcí na pobočkách se rozrostla o čtvrtinu, v roce 2010 se počet bankomatů v zemi činil 3.761 tis., A v roce 2016 jejich počet vzrostl na 4.715 tis.

Malé banky nejsou v plánu vytvořit vlastní bankomatové sítě, ale jejich plány mohou změnit možný nový poplatek za používání bankomatů jiných lidí.

V říjnu, MasterCard vyúčtování společností v České republice oznámila zvýšení poplatků za výběr hotovosti v bankomatu pro banky, které nemají svou síť bankomatů pomocí bankomatu nebo konkurenty.

V srpnu Komerční banka a Česká spořitelna, která vlastní více než polovinu všech bankomatů v zemi, řekl, že se uvažuje o zvyšování poplatků za používání jejich bankomaty konkurenty.

Nespokojenost s hlavními hráči kvůli rostoucí konkurenci na bankovním trhu v České republice, která nedávno vstoupila mnoho nových hráčů, včetně on-line banky takových Zuno Bank, Air Bank a Equa Bank, která přilákat zákazníky nižší bankovní poplatky a provize - více než 100 tis. zákazníků malých bank nyní proplaceny ve všech bankomatů v zemi bez jakýchkoliv poplatků.